- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Nekankinant savęs dietomis

Autorius: veidas.lt | 2010 06 25 @ 15:31 | Sveikata | 1 Comment

Yra nemažai maisto produktų, kuriuose gausu tam tikrų medžiagų, skatinančių riebalų apykaitą. Kodėl to neišbandžius?

Kirskite daržoves

Visos daržovės organizmą praturtina vitaminais, fermentais, aminorūgštimis ir mineralinėmis druskomis. O kai kurios dar ir puikiai šalina šlakus iš organizmo, valo kepenis, inkstus, tulžį, pagreitina medžiagų apykaitą. Todėl greičiau krinta svoris.

  • Mangoldai valo organizmą. Turintiesiems antsvorio reikėtų valgyti kuo daugiau mangoldų, dar vadinamų lapiniais burokėliais. Juose gausu balastinių medžiagų, labai naudingų žarnyno gleivinei ir jo mikroflorai. Daugiausia iš celiuliozės sudarytos balastinės medžiagos “suriša” vandenį, riebalus bei toksines medžiagas ir jas pašalina.
  • Valgant salotas dailėja figūra. Kai kuriose salotų rūšyse yra nemažai alkaloidų laktucino ir hiosciamino, suteikiančių joms kartoką skonį. Tačiau būtent šios medžiagos ir yra labai naudingos žmogaus organizmui. Jos saugo nuo vidurių užkietėjimo, gerina virškinimą, malšina troškulį, degina riebalus. Žmonėms, kurie valgo daug salotų, sustiprėja širdis ir kraujagyslių sienelės, sumažėja cholesterolio kiekis, geriau gaminasi kraujas, greičiau išsiskiria šlapimas.
  • Kopūstai tirpdo kilogramus. Tai dar viena daržovė, kuri degina riebalus. Be to, kopūstai turi labai daug jodo, valo skrandžio ir žarnyno gleivinę, puikiai padeda užkietėjus viduriams.

Kovoti su antsvoriu padės greipfrutai

Jeigu kasdien prieš valgį arba desertui suvalgysitekelias greipfruto skilteles, po dviejų savaičių dviem kilogramais būsite lengvesnė. Kur slypi šio vaisiaus galia?

  • Turi daug enzimų. Jie skatina riebalų apykaitą ir aktyvina medžiagų apykaitą ląstelėse, todėl svoris mažėja.
  • Malšina alkio jausmą. Greipfrutai mažina insulino kiekį, o tai malšina norą užkandžiauti, slopina alkį.
  • Greipfrutų neįmanoma persivalgyti. Mat jie visai nekaloringi –  viename jų kilograme yra vos 90 kilokalorijų.
  • Greipfrutai stiprina imuninę sistemą, saugo nuo infekcinių ligų, valo žarnyną, neleidžia susidaryti akmenims bei padeda juos pašalinti iš organizmo. Manoma, kad padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, stiprina dantis ir dantenas.
  • Plėvelės nenulupkite. Daugiausiai naudingų medžiagų yra kartokoje greipfruto plėvelėje, kuri supa šio vaisiaus skilteles. Tad jos neverta nulupti.

Žaliosios arbatos galia

Penki žaliosios arbatos puodeliai per dieną gali padėti atsikratyti apie 70–80 kilokalorijų. Netikite? Išbandykite tokią dietą – ji tikrai veiksminga!

  • Ypač padeda arbatoje esantis kalis. Žaliojoje arbatoje jo itin daug. Kalis stimuliuoja inkstų veiklą, skatina juos išskirti riebalų skilimo produktus ir padeda iš organizmo pašalinti skysčių perteklių.
  • Vitamino C nauda. Šis vitaminas, kurio žaliojoje arbatoje yra keturis kartus daugiau nei citrinose ir net dešimt kartų daugiau nei juodojoje arbatoje, skatina organizmą aktyviau deginti riebalus.
  • Neleidžia kauptis riebaliukams. Dažnai geriant žaliąją arbatą neauga svoris, mat ji stabdo gliukozės patekimą į riebalų ląsteles. Taip pat ši arbata apsaugo nuo staigaus cukraus padidėjimo kraujyje ir reguliuoja medžiagų apykaitą.
  • Žalioji arbata padeda ne tik lieknėti. Žaliojoje arbatoje esantis kofeinas puikiai išvaiko miegus, suteikia energijos, tačiau neturi jokio žalingo poveikio, nes yra išskiriamas ne kaip atskira medžiaga, o kartu su taninais. Be to, normalizuoja cholesterolio kiekį kraujyje, stiprina kraujagyslių sieneles, mažina kraujospūdį, ramina.
  • Saugo nuo senėjimo. Žaliojoje arbatoje yra antioksidantų, kurie neleidžia senti ląstelėms, saugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio, todėl stabdo raukšlių atsiradimą. Antioksidantai, esantys šiame gėrime, apsaugo ir smegenų ląsteles, tad reguliariai geriantieji žaliąją arbatą mažiau rizikuoja susirgti Parkinsono liga. Šioje arbatoje yra net tokios medžiagos, kuri stiprina kaulus. Manoma, kad žalioji arbata gerina ir atmintį, stiprina imuninę sistemą.

Pienas – riebalų priešas

Dvi stiklinės pieno per dieną gali padėti greičiau atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Gėrusieji pieno neteko daugiau riebalų. Taip skelbia Kanados mokslininkai. Jie atliko tyrimą, kurio metu trims grupėms sportuojančių žmonių po treniruotės buvo duodama išgerti pieno, vandens ir sojų gėrimo. Po 12 savaičių trukusio eksperimento paaiškėjo, kad gėrusieji pieną neteko maždaug kilogramo riebalų, vandenį – apie 400 g, o gėrusiųjų sojų gėrimą svoris nepakito.

  • Jei negeriate pieno. Italų mokslininkai nustatė, kad žmonių, geriančių mažai pieno, kraujyje susikaupę daugiau riebalų nei tų, kurie kasdien išgeria po 1–2 stiklines šio baltojo gėrimo. Tiesa, tokį riebalus mažinantį efektą duoda ne liesas, o vidutinio riebumo pienas.
  • Kodėl neverta atsisakyti pieno? Jis ne tik pagrindinė kaulų statybinė medžiaga, bet ir puikus pagalbininkas norintiesiems suliesėti. Atsisakius pieno produktų, organizmas gauna mažiau kalcio, todėl  suaktyvėja jo kaupimo mechanizmai – išsiskiria daugiau hormono, vadinamo kalcitrioliu, kuris ne tik skatina kalcio kaupimą, bet ir riebalinio audinio ląstelių gamybą. Todėl kai padidėja kalcitriolio kiekis organizme, pradeda kauptis daugiau riebalų.
  • Kaip pienas degina riebalus. Pienas – vienas svarbiausių kalcio šaltinių, kuris labai svarbus medžiagų apykaitai. Kalcis didina riebalų oksidaciją, todėl jei kartu ribojamos ir kalorijos, greičiau numetama svorio. Tačiau net jei nesumažinote maisto kiekio ir nesportuojate, bet kasdien išgeriate dvi stiklines pieno, riebaliukai po truputį tirpsta arba bent jau nesikaupia jų daugiau.
Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/nekankinant-saves-dietomis

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.