- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“Neapmokęstintos liks tik kregždutės”

Autorius: veidas.lt | 2010 05 04 @ 11:00 | Lietuva | 2 Comments

Seime užregistruotos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisos, kuriomis remiantis, numatoma apmokestinti ne tik įvairias tuščias kompiuterines laikmenas, bet ir visą buitinę techniką, turinčią galimybę įrašyti bei atkurti audio ir video įrašus. Tai apima ir daugelį mobiliųjų telefonų, tokią įrangą turinčius vaizdo ir garso grotuvus, muzikinius centrus, netgi automobilines magnetolas.

“Prisidengdama kova su piratavimu ir tarsi rūpindamasi autorių teisėmis, konservatorių valdžia ketina apmokestinti ir buitinės technikos pardavėjus, prekiaujančius kompiuteriais, telefonais, vaizdo bei garso įrašymo technika, netgi naujais televizoriais. Atrodo, jog netrukus sulauksime, kad teks mokėti ir už žvilgsnį į Gedimino pilį ar giedrą tėviškės dangų, o vieninteliai gyvi padarai, kurie nebus apmokestinti, liks tik kregždutės”, – sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas.

Priklausomai nuo įrenginyje esančio atminties talpos dydžio, mokestis sudarys nuo pusantro iki keturiasdešimties litų už įrangos vienetą. Asmeniniams kompiuteriams siūloma nustatyti fiksuotą 20 litų kompensacinį mokestį. Minėti mokesčiai įsigaliotų nuo liepos mėnesio ir būtų peržiūrimi ne rečiau kaip dveji metai.

“Įsigijęs apmokestintą laikmeną, vartotojas ir toliau galės piratiniu būdu iš interneto parsisiųsti muziką ar kino filmą. Tad argumentai, kad vadinamas kompensacinis mokestis mažins piratavimą, nėra tvirti. Jau šiandien daugelis Lietuvos žmonių, ypač gyvenančių pasienyje, buitinę techniką perka kaimyninėse valstybėse, kur ji gerokai pigesnė negu Lietuvoje. Tad ši įstatymo pataisa tik dar labiau pabrangins telefonus ar kompiuterius, kurių bus parduodama mažiau. Mažės parduotuvių apyvarta, teks atleisti darbuotojus – visa tai atsitiks tolesnių konservatorių kalbų apie vis gerėjančias verslo sąlygas ir paramą jam fone. Bet tai nieko naujo – jie tiesiog tęsia privalomu sveikatos draudimo mokesčiu pradėto dvigubo ar trigubo Lietuvos žmonių ir verslo apmokestinimo tradicijas”, – sakė R. Paksas.

R. Pakso teigimu, valstybės biudžeto deficitą pirmiausiai reikia balansuoti mažinant valstybės institucijų išlaidas valdymo reikmėms, bet ne naujais mokesčiais ir didesniais akcizais.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/neapmokestintos-liks-tik-kregzdutes

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.