- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Naujos muzikos idėjos nuo šiol sklis iš Vilniaus Rotušės

Autorius: veidas.lt | 2012 01 12 @ 09:00 | Muzika | No Comments


Nuo 2006 – ųjų gyvuojantis Gedimino Gelgoto stygininkų kolektyvas NI&Co gavo Vilniaus Savivaldybės globą ir įsikėlė dirbti į Vilniaus Rotušės patalpas. Čia dienomis sklindančius styginių muzikos garsus galima girdėti jau porą mėnesių. Iki šiol kolektyvas kūrybinę savo veiklą vykdė Gedimino prospekte veikusioje Fluxus Ministerijoje.

“Nauja situacija įpareigoja, tačiau tuo pačiu čia jaučiamės puikiai. Malonu būti įvertintam savam mieste, dėl to tikrai džiaugiamės ir už tai esame dėkingi” – kalbėjo Gediminas Gelgotas.

Vilniaus Savivaldybės choro “Jauna Muzika” vadovo, kompozitoriaus ir dirigento Vaclovo Augustino nuomone, NI&Co pateikia tikrai naują kūrybinį rezultatą ir neturi jokių analogų Lietuvių kultūroje. Dėl aukštos grojimo kokybės ir savo išskirtinių savybių Vokietijos kritikų 2011 m. NI&Co prilygintas pažangiausiems “Apple” kompiuteriams, pastaraisiais metais ansamblis susilaukė svarbaus garsių muzikų – dirigento K. Jarvi bei kompozitoriaus T. Riley – palaikymo.

2012-aisiais ansamblis “NI&Co” čia ketina surengti daug ryškių pasirodymų, naujus metus pradės didžiuliu koncertu Nacionalinėje Filharmonijoje jau sausio 25 dieną.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/naujos-muzikos-idejos-nuo-siol-sklis-is-vilniaus-rotuses

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.