- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus interviu „Žinių radijui“

Autorius: veidas.lt | 2013 01 03 @ 14:45 | Politika | 2 Comments

Premjeras Algirdas Butkevičius interviu „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ kalba apie viešumoje pasirodžiusius teiginius, kad referendumo dėl VAE metu žmonės buvo apgauti, Prezidentės D. Grybauskaitės pareiškimą, kad kai kurie ministrų kabineto nariai atitinka tik minimalius reikalavimus, Energetikos ministro susitikimą su „Gazprom“ atstovais, generalinio prokuroro prašymą naikinti Seimo narės N. Venckienės teisinę neliečiamybę.

 

Kalbėdamas apie referendumą dėl VAE Premjeras nekomentuoja Prezidentės pasisakymo, tačiau pabrėžia, kad informacijos apie atominės elektrinės reikalingumą Lietuvai viešinimas buvo stipriai pavėluotas. Anot Vyriausybės vadovo, dar prieš trejus metus turėjo būti pasiektas politinis susitarimas tarp valdančiosios koalicijos ir opozicijos dėl šio projekto reikalingumo, taip pat turėjo būti atsakyta į klausimą, kokia bus elektros energijos savikaina. „Visuomenė tokios informacijos neturėjo, asmeniškai jos nekaltinu. Šiandien reikia žiūrėti, kokios buvo padarytos klaidos ir kaip ateityje sutvarkyti Lietuvos energetikos sektorių“, – teigia A. Butkevičius.

 

Komentuodamas energetikos ministro J. Neverovičiaus susitikimą su „Gazprom“ atstovais Ministras Pirmininkas teigia, kad šis buvo reikalingas tam, kad nebūtų vienašališkai pritaikyta Lietuvai tiekiamų dujų kainos apskaičiavimo formulė. „Mūsų tikslas yra kalbėtis ir derėtis, kad dujų kaina Lietuvai būtų sumažinta“, – sako Vyriausybės vadovas.

 

Paklaustas, ar valdantieji palaikys generalinio prokuroro prašymą naikinti N. Venckienės teisinę neliečiamybę, Premjeras atkreipia dėmesį, kad „politikams nėra suteikta teisė trukdyti teismams, o teisinėje demokratinėje valstybėje tokius klausimus turi spręsti teismai, o ne politikai“.

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/ministro-pirmininko-algirdo-butkeviciaus-interviu-%e2%80%9eziniu-radijui%e2%80%9c

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.