- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Milijardams žmonių – futbolo šventė sambos ritmu

Autorius: veidas.lt | 2014 06 09 @ 08:00 | Sportas | No Comments


Politika, skandalai ir popžvaigždės – visa tai artimiausiu metu atsidurs antrame plane, mat pusės pasaulio gyventojų akys nukryps į Brazilijoje prasidėsiantį pasaulio futbolo čempionatą

Jau birželio 12-ąją Brazilijoje atidarymo rungtynėmis tarp šeimininkų ir Kroatijos prasidės daugiausiai žiūrovų pasaulyje prie televizorių ekranų sutraukiantis renginys – dvidešimtasis FIFA pasaulio futbolo čempionatas. Prieš ketverius metus Pietų Afrikos Respublikoje vykusias pirmenybes 214-oje valstybių stebėjo 3,2 mlrd. žmonių, arba tik šiek tiek mažiau nei pusė planetos gyventojų. Šiemet tikimasi šį rezultatą dar pagerinti – prie to prisidės ir 18 tūkst. akredituotų žurnalistų bei 500 televizijos kanalų.
Futbolo karaliais tituluojami brazilai žada surengti įspūdingą šventę tiek aikštėje, tiek už jos ribų.
Tiesa, renginį lydi ne tik džiaugsmas bei lūkesčiai, bet ir protestai dėl milžiniškų valdžios išlaidų čempionato rengimui bei korupcijos. Be to, organizatoriai iki pat paskutinių dienų nebaigia parengiamųjų darbų stadionuose ir kitose svarbiose vietose, todėl turės gerokai pasistengti, kad išvengtų nesklandumų sutikdami apie 600 tūkst. turistų iš užsienio.
Vis dėlto neabejojama, kad šios temos bus įdomios tik prieš ir po čempionato, nes jo metu karaliaus futbolas.

Ar atsipirks išlaidos?
11,5 mlrd. JAV dolerių (apie 28,8 mlrd. Lt) – maždaug tiek Brazilijai jau kainavo pasaulio čempionato organizavimas, pradedant infrastruktūros tvarkymu ir baigiant stadionų, kurie kainavo keturiskart brangiau, nei planuota, statyba. Ši suma atrodys dar įspūdingesnė, jei lyginsime su ankstesniu čempionatu: Pietų Afrikos Respublika prieš ketverius metus išsivertė su maždaug 4 mlrd. dolerių (10 mlrd. Lt). Tačiau organizatoriai atkerta, kad šalis, kurios ekonomikos augimo tempai pastaraisiais metais gerokai sulėtėjo, iš to gaus naudos.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 232014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-23-2014-m
Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/milijardams-zmoniu-%e2%80%93-futbolo-svente-sambos-ritmu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.