- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Meilė į metus nežiūri

Autorius: veidas.lt | 2010 12 12 @ 16:35 | Žmonės | No Comments

"Veido" archyvas

“Jau porą metų bendrauju su gerokai vyresniu vyriškiu. Man – 27-eri, jam – 42-eji metai. Jis man pasipiršo, pasiūlymą priėmiau. Tačiau mano tėvai labai tam priešinasi ir tvirtina, kad iš mūsų santuokos nieko gera neišeis. Negi iš tiesų elgiuosi kvailai, mylėdama 15 metų vyresnį vyrą?” – klausia Evelina iš Kėdainių.

Vienareikšmiškai į tokį klausimą atsakyti sunku. Būna, kad poros, tarp kurių didelis amžiaus skirtumas, išyra dėl nesutampančių interesų, vyresnio sutuoktinio noro vadovauti ar dėl to, kad kažkuris iš sutuoktinių išlekia pas bendraamžį. Bet juk skyrybų netrūksta ir tarp panašaus amžiaus sutuoktinių.

Be to, neretai skiriasi ir bendraamžių norai, interesai, požiūris, atlyginimas… Tad jeigu pora, kai vyras daug vyresnis, ilgą laiką pabendravusi į kartų konfliktą neįsivelia ir sutaria puikiai, greičiausiai nesutarimų bus išvengta ir sukūrus šeimą. Kai kurios moterys, turinčios vyresnį gyvenimo draugą, pabrėžia, kad su juo jaučiasi daug saugesnės, ramesnės, labiau vertinamos, nei bendraudamos su bendraamžiais.

Tiesa, aplinkinių spaudimas, jų nuomonė, kad tokia santuoka sudaroma veikiausiai iš išskaičiavimo, apkartina gyvenimą daugeliui šeimų, kuriose amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių didelis. Tačiau artimiausi žmonės prie to netrukus pripranta ir ima pastebėti kitas naujojo šeimos nario savybes, o ne amžių.

Ką teigia rytiečių skaičių teorija

Viena rytietiška teorija teigia, kad sutuoktinių tarpusavio santykius lemia jų amžiaus skirtumas. Nesvarbu, vyresnis vyras ar žmona – svarbus vien skaičius.

 • Sutuoktiniai vienmečiai. Tokia sąjunga puiki – bus ne vienas vaikas, gerai sutvarkyta buitis. Tačiau tokioje santuokoje ne visuomet yra stimulas tobulėti.
 • Amžiaus skirtumas – metai. Puikūs santykiai. Sutuoktiniai padeda vienas kitam spręsti kasdienes problemas, kartu auklėja vaikus, kurių mažiausiai du. Pažinties pradžios romantika sklandžiai virsta draugišku ryšiu. Tokios santuokos dažnai trunka visą gyvenimą.
 • 2 metai. Romantikų sąjunga. Pirmiausia vienas kitą tiesiog dievina, vėliau santykiai atšąla. Galimos netgi skyrybos. Bet net ir tokiu atveju liktų daug gražių prisiminimų, o ir turto dalybos neišvargintų – tokie žmonės, kad ir kiek uždirbtų, turtų nesukaupia.
 • 3 metai. Labai daug emocijų. Santuoka neiširs, jeigu moteris nekvaršina galvos dėl smulkmenų arba vyras yra flegmatikas. Tuomet ne taip pastebimas skirtingas jų požiūris į gyvenimą. Santykiai savotiškai romantiški, bet moteris nepakankamai vertinama, nors to nusipelno.
 • 4 metai. Santuoka labai harmoninga. Meilės ir pagarbos yra daugiau nei būtina. Ir net jeigu santuoka išyra, tai įvyksta abipusiu susitarimu ir buvę partneriai lieka draugai.
 • 6 metai. Situacija panaši kaip ir tų, tarp kurių amžiaus skirtumas – treji metai. Šeimoje netrūks ginčų. Tačiau talentingiems žmonėms tai gali išeiti į naudą – energijos perteklius padėtų kuriant.
 • 5, 10 ar 15 metų. Santykiai neblogi, ypač palankūs tuomet, kai sutuoktiniai turi bendros veiklos, pvz., imasi šeimyninio verslo. Jeigu amžiaus skirtumas 15 metų, vyresnis partneris ypač rūpinasi jaunesniu, dažnai padeda jam pasiekti pripažinimo.
 • 7 (14) metų. Magiškas, keistokas, bet labai stiprus ryšys. Nors partneriai ne visuomet yra nuoširdūs, skirtis jie nenori. Nedidelės paslaptys šeimą tik sustiprina.
 • 8 metai. Labai pasisekė – laukia daug laimingų šeimyninio gyvenimo metų. Meilė, supratimas, abipusis rūpestis, seksualinė trauka – belieka jums pavydėti.
 • 9 metai. Šios poros santykiai panašūs į tų, kurių amžius skiriasi trejais arba šešeriais metais. Toks ryšys tinka aštrių pojūčių mėgėjoms. Faktas, kad nebus nuobodu ir bus ką atsiminti.
 • 11 metų. Pykčius vis keičia apsikabinimai ir meilės prisipažinimai. Kiekvienas stengiasi paimti viršų. Arba vienam teks nusileisti, arba pakvips skyrybomis.
 • 12 metų. Jeigu skaitėte iš eilės, turbūt pastebėjote, kad amžiaus skirtumas, besidalijantis iš keturių – palankus, o iš trijų – nepalankus. Skaičiui 12 tinka abu apibūdinimai. Tad bus ir gerai, ir blogai. Viską lemia tai, kiek abu sutuoktiniai linkę nusileisti. Santykiai gana įtempti, bet nebanalūs.
 • 13 metų. Sėkmingas ir dvasingas ryšys. Paprastai vienas partnerių (dažniau vyras) turi užsibrėžęs rimtą gyvenimo tikslą, o kitas už tai (ir ne tik už tai) jį myli ir jam padeda.
 • 16 metų. Meilės sužydėjimas. Visa, kas buvo gera, kai sutuoktinių amžiaus skirtumas ketveri arba aštuoneri metai, čia dar ryškiau. Gaila tik, kad dėl solidaus amžiaus skirtumo tokios santuokos retos. Jos trunka visą gyvenimą.
Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/meile-i-metus-neziuri

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.