- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lyderis dairosi naujų veidų

Autorius: veidas.lt | 2012 02 18 @ 08:00 | Studijos | No Comments


Gali pakeisti pasaulį. Žinoma, jeigu tinkamai pasirinksi. Tinkamai pasirinkti būsimas studijas abiturientus skatina vieno didžiausių šalyje Kauno technologijos universiteto vadovai.

“Verta pasinaudoti galimybe tapti sumanios, kūrybingos, pažangios, inovatyvios 14 tūkst. studentų bendruomenės dalimi – tarp 59 studijų programų tikrai rasite sau priimtiną“, – teigia šios aukštosios mokyklos prorektorius prof. Pranas Žiliukas.

Lyderio vardą Kauno technologijos universitetas (KTU) ne pats sau „prisikabino“ – tai ne tik Ispanijos nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas), bet ir keletą metų savaitraščio „Veidas“ rengiamo bei skelbiamo Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingo duomenys.
„Mūsų universitetas labai glaudžiai bendradarbiauja su verslo, kitų sričių atstovais – būsimaisiais studentų darbdaviais. Verslas mums diktuoja specialistų poreikį. Mes patys taip pat atidžiai stebime darbo rinką. Turime būti tarsi orakulai, nes reikia numatyti, kokios naujos studijų programos reikalingos, kad patenkintų rinkos poreikius po kelerių metų“, – pabrėžia prorektorius.

Elektroninio amžiaus iššūkiai

Šįmet KTU yra parengusi keturias naujas bakalauro studijų programas: elektroninio mokymosi technologijos, transporto elektronikos, Europos studijų ir viešosios politikos. „Šios programos kurtos labai atsakingai. Naujų programų sukūrimą lemia mokslo pažanga, verslo poreikiai, socialiniai reiškiniai, – tvirtina P.Žiliukas. – Kaip visuomet, einame ne kiekybės, o kokybės keliu. Tiesa, pas mus yra ir studijų programų, kurių pavadinimai nekito pusę amžiaus, tačiau jos nuolat atnaujinamos, todėl populiarumo ir aktualumo nepraranda iki šiol.“
Prorektorius moksleivius ragina gerai ištyrinėti siūlomas studijų programas, nepasiduoti minios instinktui ir išsirinkti sau patrauklias, įdomias studijas.
Nauja KTU elektroninio mokymosi technologijos studijų programa rengs aukštos kvalifikacijos specialistus, kurie gebės diegti ir naudoti informacines bei ryšių technologijas elektroniniame mokyme, patys organizuos ir realizuos elektroninį mokymą.
Nauja transporto elektronikos studijų programa siekia sudominti tuos jaunuolius, kuriems transporto priemonės – daugiau nei vien metalo ir detalių visuma. Studentai analizuos automobilių ir elektromobilių elektronines sistemas, jų eksploataciją, transporto sensoriką, valdiklius, transporto energijos šaltinius, dirbs su testavimo ir diagnostikos priemonėmis, projektuos transporto srautų valdymo ir automobilių statymo sistemas, elektronines logistikos sistemas ir tinklus.

Tai, ko reikia šiuolaikinei Europai

Europos studijos jau ne pirmus metus yra įtrauktos į užsienio universitetų programų sąrašą. Atėjo laikas joms ir KTU.
Ši studijų programa skirta norintiems išmanyti Europoje vykstančius politinės, ekonominės ir kultūrinės integracijos procesus, jų priežastis, įtaką įvairioms valstybės ir visuomenės gyvenimo sritims, gebančius laisvai dalykiškai komunikuoti lietuvių, anglų ir prancūzų kalbomis.
„Šiuolaikinei Europai reikia darbuotojų su tokiomis kompetencijomis“, – teigia P.Žiliukas. Pasak jo, baigę šias studijas absolventai ras darbo tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos administracinėse struktūrose bei tarptautinėse organizacijose, regioninės ir vietos valdžios institucijose bei įmonėse, nevyriausybinėse organizacijose.

Gilinsis į valdymo meną

Valdyti reikia mokėti, nes įstatymai patys savaime neveikia. Viešosios politikos studijas baigę studentai tai neabejotinai mokės.
Studijuodami jaunuoliai sužinos, kas yra ir kaip veikia valdžia bei politika, viešoji politika, viešasis administravimas, teisė ir įstatymai, tarptautinė politika, ekonomika, valstybės finansai, viešieji ryšiai, Europos Sąjunga; išmoks taikyti įvairius tyrimų metodus viešosios politikos analizėje ir konkrečiose jos srityse – socialinėje, ekonominėje, sveikatos, švietimo, kultūros, aplinkos ir kitose; taikydami įgytas žinias gebės spręsti aktualias viešąsias problemas, tokias kaip nedarbas, migracija, korupcija.

Vienu šūviu – du zuikiai

Be studijų programos, pasirinktos stojant į KTU, studentai gali papildomai studijuoti ir antrą pirmosios pakopos studijų programą, visą arba jos dalį. Universitete vykdomos studijų programos, kurias baigus suteikiamas dvigubas bakalauro kvalifikacinis laipsnis.
Tokią programą sudaro dvi dalys: viena jų skirta studijų krypties, kurios kvalifikacinis laipsnis teikiamas, dalykų studijoms, kita – gretutinės studijų krypties, t.y. kitos, negu teikiamas kvalifikacinis laipsnis, studijų krypties dalykų studijoms.
Universitete siūlomos šios gretutinių studijų krypčių programos: apskaita; ekonomika; finansai; informacinės technologijos; informatika; marketingas; matematika; pedagogika; psichologija; vadyba; viešojo sektoriaus ekonomika; žmonių išteklių vadyba.
Svarbu tai, kad būsimieji studentai turi galimybę tiesiogiai, ne vien tik lankydamiesi interaktyviuose KTU tinklalapiuose www.ktu.lt, www.ktu.lt/ateik, www.ikraunam.lt, www.kastudijuoti.lt, www.atvirudurudiena.ktu.lt, susipažinti su šia aukštąja mokykla.
Pernai KTU veiklą pradėjo Moksleivių universitetas, kurio tikslas – atverti jaunuoliams laboratorijų duris, supažindinti su naujausiais mokslo laimėjimais ir tiesiog pasijusti „saviems“ universiteto bendruomenėje.
Šiame universitete taip pat jau lankėsi ir vadinamąją mokslo stovyklą surengė VšĮ Nacionalinė moksleivių akademija. Pasak akademijos projektų vadovės Rūtos Žukauskaitės, lankymasis KTU laboratorijose ir realus darbas jose sesijos dalyviams padarė didelį įspūdį. „Moksleiviams labai svarbu realiai pamatyti laboratorijas, dirbti jose, atlikti bandymus – praktiniai užsiėmimai vieni efektyviausių“, – teigia R.Žukauskaitė.
Dvi dienas KTU laboratorijose jie kartu su dėstytojais atliko įvairius bandymus, diskutavo tiesiogiai – tokie mokymai moksleiviams padeda ir lengviau apsispręsti, kur studijuoti.
„Taip pat į bet kurią šalies mokyklą galima pasikviesti KTU mobiliąją laboratoriją, kurioje galima susipažinti su mūsų aukštojoje mokykloje esančia įranga. Moksleiviai gali pabandyti toje nedidelėje laboratorijoje patys atlikti kai kuriuos bandymus“, – aiškina prorektorius P.Žiliukas.

Kviečia naujos laboratorijos

KTU kasmet investuoja į tyrimo centrų, naujų laboratorijų įrengimą. Pernai gruodį KTU atidarytas pirmasis Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centras Lietuvoje. Jis pastatytas ir įrengtas, įgyvendinant vieną iš integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Nemunas“ plėtros programų projektų.
Taigi studentai, įgiję teorinių žinių, jas galės pritaikyti praktikoje – aštuoniose moderniai įrengtose laboratorijose tobulinti ir gaminti naujus produktus, kuriuos siūlys gamintojams. Verslo įmonių technologams šiame centre sudarytos visos sąlygos patiems atlikti tyrimus ir bandymus.
Dar vienas šios aukštosios mokyklos vykdomas stambus projektas – KTU studentų miestelyje kuriamas pasaulinio lygio Nacionalinis atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras – slėnis „Santaka“, kuriame bus kryptingai plėtojamos Lietuvos ūkiui svarbios darniosios chemijos, mechatronikos, energetikos, informacinės ir komunikacinės technologijos, jau dabar sudarančios svarią šalies eksporto dalį. Šiame centre savo tyrimus galės atlikti mokslininkai, stažuotojai ir studentai ar privataus sektoriaus vartotojai.
Įdiegus ir šią naujovę KTU labai išsiplės chemijos, mechatronikos, energetikos, informacinių technologijų sričių techninė bazė. „Siekiame, kad KTU veiktų pasaulinio lygio laboratorijos“, – teigia P.Žiliukas.
Ir tai ne viskas: KTU žengia dar vieną ryžtingą žingsnį spartindamas naujų žinių ir technologijų kompetencijos bei infrastruktūros plėtrą Baltijos jūros regione. Vasario 7 d. Helsinkyje (Suomija) KTU ir Aalto universiteto Verslumo centras pasirašė memorandumą, kuriuo numatoma Kaune įsteigti Inovacijų ir verslumo centrą.
„Pasirašyta sutartis su Aalto universitetu taps tvirtu pagrindu, siekiant aktyviai dalyvauti valstybės raidoje, įgyvendinti KTU strategines nuostatas ir tapti Baltijos šalių technologijų kūrimo kompetencijų centru“, – teigia KTU rektorius prof. Petras Baršauskas.

Verslui reikia įvairiapusių darbuotojų

Apie universiteto įgytų žinių svorį geriausiai galėtų papasakoti karjeros aukštumų pasiekę absolventai. Vienas tokių – AB „Lietuvos energija“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.
„KTU turi labai stiprias inžinerijos mokslo tradicijas, universitete gerai subalansuotos teorinė ir praktinė studijų dalys. Tai buvo labai naudinga studijuojant. Kaip vertingiausią patirtį įvardyčiau galimybę gauti aukštos kokybės bazines įvairių disciplinų žinias“, – pripažįsta „Lietuvos energijos“ vadovas.
Pašnekovo teigimu, šiuolaikiniam verslui reikalingi universalūs, plačios specializacijos darbuotojai. „Tarpdiscipliniškumas neabejotinai tampa dideliu pranašumu, verslas ieško lyderių, kurie geba savarankiškai spręsti uždavinius, žino, kokius įrankius naudoti, ir sugeba efektyviai valdyti informaciją, – vardija D.Misiūnas. – Renkantis studijas siūlau galvoti apie tai, kokį darbą norėsite dirbti, mažiau dėmesio skiriant specialybių populiarumo reitingams.“
O jeigu vis dėlto sudėtinga nuspręsti, kokia studijų programa arčiausiai širdies, – tai nesunku išsiaiškinti tinklalapyje www.kastudijuoti.lt atlikus testą „Ką studijuoti?“. Kelios minutės, ir turi atsakymą.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lyderis-dairosi-nauju-veidu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.