- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lukašenka balansuos valiutos kursą

Autorius: veidas.lt | 2011 04 17 @ 20:30 | Aktualijos | No Comments

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pasakė šeštadienį, kad per artimiausias kelias dienas valiutos kursai šalyje bus subalansuoti, o situacija valiutos rinkoje, kurią jau mėnuo krečia krizė, stabilizuosis.

Prezidentas pažadėjo apriboti paskolas ir sumažinti valstybės išlaidas.

A.Lukašenka tai žurnalistams sakė per valstybinę šeštadienio talką, dirbdamas dar vienų Ledo rūmų statyboje.

“Šiandien, rytoj ar poryt mes ištaisysime situaciją valiutos rinkoje, bet jūs nepykite ant manęs, – sakė A.Lukašenka ir, atsakydamas į klausimą, kad valiutų kursai bus subalansuoti, pridūrė. – Kursas – tai kelių dienų reikalas”.

Ažiotažinė paklausa išsekino Nacionalinio banko atsargas, o dėl apribojimų valiutos rinkoje išaugo importo kainos, ėmė trūkti vienokių ar kitokių prekių, atsirado valiutos “juodoji rinka” ir valiutos kursų įvairovė.

“Įvesime valstybės biudžeto itin griežto taupymo režimą… Mes pernelyg atsipalaidavome, viskam davėme paskolas. Pas žmones susidarė perteklinė pinigų masė”, – sakė Baltarusijos prezidentas.

Papildyti valiutos atsargas Minskas tikisi iš 3 mlrd. dolerių paskolų, kurių prašo iš Rusijos ir Eurazijos ekonominės sandraugos antikrizinio fondo. Tačiau Maskva pateikė kaip sąlygą ekonomikos reformas Baltarusijoje ir neskuba duoti pinigų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lukasenka-balansuos-valiutos-kursa

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.