- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

LRTC neleidžia LRT trumpinti programų

Autorius: veidas.lt | 2010 04 30 @ 15:31 | Lietuva | No Comments

Finansinių sunkumų turintis Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) teigia, jog Lietuvos radijo ir televizijos centras (LRTC) neleidžia trumpinti jo programų.

Likus mažiau nei pusantros darbo dienos iki LRT tarybos nutarimo įgyvendinimo pradžios, LRTC pareiškė negalįs sutikti su LRT tarybos nustatyta sutrumpinta LRT programų trukme, jei ji trumpesnė negu 16 valandų per parą, pranešė LRT.

Ketvirtadienį LRTC pranešė LRT, kad programų trumpinimas iki mažiau nei 16 valandų per parą, jam būtų nuostolingas, todėl LRTC su tuo sutikti negali.

“Viena ranka mums mojuojama, priekaištaujant, kodėl nemažiname paslaugų apimčių. Kita ranka grūmojama, kad sumažinus apimtį teks už tai susimokėti, nes kitaip valstybei priklausanti pelno siekianti įmonė patirs nuostolį. Tai absurdas”, – teigė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Siekiant taupyti, pagal LRT tarybos nutarimą, Lietuvos radijo programa nuo gegužės 1 dienos trumpės nuo 24 valandų iki 18 valandų per parą, “Klasika” – nuo 18 iki 11 valandų per parą darbo dienomis ir iki 15 valandų švenčių ir poilsio dienomis. “Opus 3″ transliavimo trukmė trumpinama nuo 24 valandų per parą iki 11 valandų. Trumpėti turėtų ir Lietuvos televizijos programos analoginės transliacijos dieną.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis penktadienį LRT paprašė netrumpinti programų transliacijų bent iki birželio. Per tą laiką, jo manymu, galima būtų išspręsti LRT finansavimo problemas.

LRTC teismui yra pateikusi ieškinį dėl LRT skolų. Ginčą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas šią bylą yra sustabdęs, kadangi ginčas yra kilęs ir kitoje byloje, kurioje LRT yra pateikusi 700 tūkst. litų vertės ieškinį LRTC dėl diskriminacinių kainų visuomeninio transliuotojo atžvilgiu.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lrtc-neleidzia-lrt-trumpinti-programu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.