- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“Litgrid“ investuoja į elektros perdavimo tinklą

Autorius: veidas.lt | 2012 01 01 @ 09:04 | Verslas | No Comments


Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pasirašė sutartį su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiu rangovu „A. Žilinskio ir ko” UAB dėl aukštos įtampos elektros perdavimo linijos Klaipėda-Telšiai tiesimo.

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skirs 22,7 mln. litų projekto įgyvendinimui, visoprojektovertė – 68,1 mln. litų.

„Ši 89 kilometrų elektros perdavimo linija yra pirmoji 330 kV aukštos įtampos elektros linija, tiesiama Lietuvoje per pastaruosius 17 metų. Džiaugiamės, kad iki metų pabaigos pasirašėme svarbią sutartį ir rangovas galės nedelsiant pradėti darbus”,-  teigia „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

Elektros perdavimo linija Klaipėda – Telšiai yra neatskiriama tarptautinės jungties „NordBalt“, kuri užtikrins Lietuvos ir Šiaurės Europos valstybių elektros energetikos sistemų ir elektros rinkų integraciją, dalis. Elektros linijos statybos darbus planuojama baigti 2014 m., o 700 MW galios tarpsisteminė elektros jungtis „NordBalt“ bus pradėta eksploatuoti 2015 m. pabaigoje.

900 MW galios elektros perdavimo linija Klaipėda-Telšiai taip pat didins Lietuvos energetinės sistemos patikimumą. Ji iš esmės sustiprins elektros tiekimo patikimumą Vakarų Lietuvoje, ypač – Klaipėdos, Telšių ir Plungės rajonų gyventojams.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/litgrid%e2%80%9c-investuoja-i-elektros-perdavimo-tinkla

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.