- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvos gyventojai – tarp labiausiai išsilavinusių Europoje

Autorius: veidas.lt | 2012 02 18 @ 08:50 | Karjera | No Comments


Lietuva pirmauja Europoje pagal vidurinį ar aukštesnį išsilavinimą turinčių gyventojų dalį. Tokią statistiką ką tik pateikė „Eurostat“.

Lietuvoje 92 proc. žmonių amžiaus grupėje nuo 25 iki 64 metų yra įgiję bent vidurinį išsilavinimą. Tai yra beveik 20 proc. daugiau už ES vidurkį.
Tarp lyderių pagal šį rodiklį yra ir kitos Baltijos šalys bei buvusios sovietinio bloko valstybės, tokios kaip Čekija ir Slovakija. Jų pirmavimas sietinas su Sovietų Sąjungos vykdyta politika, kurios laikantis vidurines mokyklas baigdavo didžioji dalis gyventojų.
Lietuva išsiskiria ir pagal kitą išsilavinimo rodiklį: 30 proc. šalies gyventojų yra baigę aukštąjį mokslą. ES vidurkis – 24 proc. Tarp 25–34 metų amžiaus asmenų grupės aukštųjų mokyklų absolventų Lietuvoje – net 40 proc.
Mykolo Romerio universiteto kancleris Saulius Spurga sveikina tokius rezultatus ir pabrėžia, kad būtent išsilavinimas buvo pagrindinis Lietuvos visuomenės raidos variklis. Pagrindinis iššūkis šiandien – išnaudoti išsilavinusių žmonių potencialą. „Šiandien jaunimo nedarbas didelis, tačiau verslo inkubatoriuose jaunimui skirtos vietos neužpildytos, nes nėra norinčių. Todėl svarbiausias uždavinys būtų pasukti ugdymo kryptį žmonių aktyvumo, sąmoningumo, verslumo linkme“, – mano S.Spurga.

Valstybė    Gyventojų (25–64 m.), turinčių vidurinį ar aukštesnį išsilavinimą dalis (proc.)
Lietuva    92
Estija    89,2
Latvija    88,5
Vokietija    85,8
Danija    76,5
ES vidurkis    72,7
Italija    55,2
Portugalija    31,9
„Eurostat“, 2010 m.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuvos-gyventojai-%e2%80%93-tarp-labiausiai-issilavinusiu-europoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.