- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvoje motinoms sudarytos geresnės sąlygos nei kaimyninėse šalyse, rodo tarptautinis tyrimas

Autorius: veidas.lt | 2011 05 03 @ 13:00 | Lietuva | No Comments

Dreams foto

Lietuvoje būti motina yra sudarytos geresnės sąlygos nei kaimyninėse šalyse, rodo antradienį paskelbti tarptautinio tyrimo rezultatai.

Organizacijos “Gelbėkit vaikus” reitinge užėmusi 22 vietą iš 164, Lietuva aplenkė ne tik Latviją, Lenkiją, Baltarusiją ir Rusiją, bet ir tokias šalis kaip Jungtinės Valstijos (31), Liuksemburgas (32), Japonija (28), Austrija (26), Čekija (24).

Tyrimo metu daugiausia dėmesio skirta sveikatos priežiūros sąlygoms, galimybei gauti išsilavinimą. Pirmoji vieta atiteko Norvegijai, paskutinė – Afganistanui.

Pirmajame dešimtuke yra aštuonios Vakarų Europos valstybės, Australija (2 vieta) ir Naujoji Zelandija (6 vieta).

Estija užėmė 18 vietą, Latvija – 24 vietą, Lenkijai skirta 28 pozicija. Baltarusija liko 33, Rusija – 38 vietoje.

Tyrimo duomenimis, blogiausia šalis būti motina – Afganistanas.

“Nepaisant tebesitęsiančio konflikto ir augančio civilių aukų skaičiaus, besilaukiančioms motinoms Afganistane yra bent 200 kartų didesnė tikimybė mirti gimdant nei nuo bombų ar kulkų”, – rašoma ataskaitoje.

Anot JAV veikiančios nevyriausybinės organizacijos, nėštumo ar gimdymo metu miršta kas 11 Afganistano moteris, patyrusio sveikatos priežiūros specialisto pagalbą gauna 14 proc. gimdyvių.

Afganistane taip pat kas penktas vaikas miršta nesulaukęs savo penktojo gimtadienio. Vidutinė tikėtina moterų gyvenimo trukmė šioje šalyje yra tik 45 metai.

Sudarant reitingą, atsižvelgta į motinų ir kūdikių mirtingumą gimdymo metu, gyvenimo ir mokymosi trukmę, motinystės išmokų laiką, atlyginimų tarp vyrų ir moterų skirtumą, moterų dalyvavimą valdžioje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuvoje-motinoms-sudarytos-geresnes-salygos-nei-kaimyninese-salyse-rodo-tarptautinis-tyrimas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.