- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvoje duris atvėrė pirmoji oficiali Izraelio atstovybė

Autorius: veidas.lt | 2011 05 02 @ 23:55 | Politika | No Comments

"Veido" archyvas

Šiandien, gegužės 2 d., Vilniuje oficialiai atidaryta pirmoji oficiali Izraelio atstovybė Lietuvoje – Izraelio garbės konsulatas. Šalies garbės konsulu paskirtas bendrovės „Sicor Biotech / TEVA“ Baltics generalinis direktorius profesorius Vladas Algirdas Bumelis. Kartu oficialiai atidaryta ir nuo 2009 metų veikiančių Lietuvos–Izraelio prekybos rūmų (LICC) būstinė.

Izraelio garbės konsulatas kartu su prekybos rūmais kurs galimybes bendradarbiauti Lietuvos ir Izraelio įmonėms, ypač aukštųjų technologijų srityje, skatins jų verslo plėtrą Lietuvoje.

Konsulatą pirmadienį iškilmingai atidarė Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ir Izraelio užsienio reikalų ministro pavaduotojas Daniel Ayalon, atvykęs į Baltijos šalis oficialaus vizito.

„Izraelį, žydų tautą ir Lietuvą sieja ypatingi ryšiai ir vertybės bei bendra 600 metų istorinė praeitis. Garbės konsulato ir Lietuvos-Izraelio prekybos rūmų atidarymas padės dar geriau išnaudoti didelį ekonominio bendradarbiavimo potencialą, atrasti į Lietuvą kelią ne vienam Izraelio investuotojui ir abiejų šalių verslininkams. Kitais metais, švenčiant įkurtuvių metines, tikiuosi galėsime pasidžiaugti apčiuopiamais rezultatais“, – atidarymo šventėje sakė Audronius Ažubalis.

Dėl vėluojančių skrydžių į renginį negalėjęs atvykti Lietuvos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius perduodamas sveikinimus sakė: „Izraelis, su savo įspūdingu ekonomikos ir mokslo modernumo lygiu, yra mums labai svarbus partneris. Izraelio garbės konsulato atidarymas tikiu pagreitins ir ambasados atsiradimą Lietuvoje ir suteiks naujų impulsų pastaraisiais metais ypač išsiplėtusiai dvišalei partnerystei. Pasiektas naujas kokybinis raidos etapas, kai vyksta aktyvus politinis ir ekonominis dialogas, ir mūsų jaunos, dinamiškos, energingos šalys, turi dar daug neišnaudotų galimybių“.

Garbės konsulu paskirtas Lietuvos–Izraelio prekybos rūmų prezidentas prof. Vladas Algirdas Bumelis. Jis vadovauja biotechnologijų įmonei „Sicor Biotech / TEVA“, kuri yra viena iš šalies įmonių aktyviai bendradarbiaujančių su Izraeliu aukštųjų technologijų srityje ir yra valdoma Tel Avive įsikūrusios didžiausios pasaulyje generinių vaistų kompanijos.

„Man suteikta didelė garbė, atsakomybė ir kartu džiaugsmas prisidėti prie dvišalių santykių vystymo. Izraelio rinka man gerai pažįstama iš partnerystės su mūsų grupe TEVA. Tikiuosi, šią patirtį išnaudoti gerindamas Lietuvos ir Izraelio ekonominius santykius. Savo kompetenciją, žinias ir patirtį taikysiu talkindamas verslui mezgant naujus kontaktus,  steigiant naujus verslus, planuojant jų plėtrą bei skatinant dvišalę verslo bendruomenių partnerystę“, – sakė Izraelio garbės konsulas prof. V.A. Bumelis.

Ekonominiai mainai tarp Lietuvos ir Izraelio pastaraisiais metais įsibėgėja. 2010 metais dvišalės prekybos apyvarta buvo 79,19 mln. Lt – 80,5 proc. daugiau nei 2009 m (43,87 mln.lt). 2010 m. Izraelis Lietuvos eksporto partnerių sąraše užėmė 45 vietą, importo sąraše – 46 vietą.

Izraelio-Lietuvos diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 m. Nuo 1996 m. Lietuva turi Izraelyje veikiančią šalies atstovybę, šalyje kol kas nėra veikiančios Izraelio ambasados, šiais klausimais Lietuvos piliečiai kreipiasi į Rygoje įsikūrusią atstovybę.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuvoje-duris-atvere-pirmoji-oficiali-izraelio-atstovybe

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.