- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvoje – jau keli šimtai tūkstančių savanorių

Autorius: veidas.lt | 2012 07 06 @ 13:00 | Lietuva | 1 Comment

Lietuvoje kasmet keli šimtai tūkstančių žmonių bent vienai dienai imasi savanoriškos veiklos. Daugiausiai jų pritraukia organizacija “Mes Darom”, kartą per metus rengianti masinę aplinkos tvarkymo akciją visoje Lietuvoje – vien šiemet į šią akciją įsitraukė apie 210 tūkst. aplinkai neabejingų žmonių.
Labai populiarios ir kitos vienkartinės akcijos – savanorių gausa gali pasigirti du kartus per metus labdaros akcijas organizuojantis “Maisto bankas”. Pasak šios organizacijos plėtros ir komunikacijos vadovo Vaidoto Ilgiaus, kiekvieną kartą akcijoje, trunkančioje vieną savaitgalį, dalyvauja apie 6300 savanorių.
“Maisto bankas” turi ir daugiausiai nuolat dirbančių savanorių – jų visoje Lietuvoje yra apie 200. Antra pagal nuolatinių savanorių skaičių – “Jaunimo linija”, kurioje savanoriauja apie 150 žmonių.
Juos atrinkti, paruošti ir įsitikinti, kad yra tinkami savanorystei, prireikia nemažai laiko ir pastangų. Pasak “Jaunimo linijos” plėtros direktoriaus Valento Nevieros, nuo dienos, kai žmogus pareiškia norą tapti savanoriu iki kol jis ima dirbti linijoje, praeina apie pusmetis, o per tą laiką apie du trečdaliai atkrinta.
Kitose organizacijose savanorių pritraukimui irgi tenka skirti nemažai laiko. Štai tarptautinio kino festivalio “Kino pavasaris” projektų vadovė Odeta Karoblytė pasakoja, kad kartą per metus vykstančiame festivalyje savanoriais tapti pageidauja apie 400 žmonių, iš jų per dvi savaites atrenkami apie 130 savanorių. “Pasirenkame labiausiai motyvuotus, atsakingus, nebijančius priimti sprendimus, pagaliau – turinčius pakankamai laiko žmonės”, – atrankos principus atskleidžia O.Karoblytė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuvoje-%e2%80%93-jau-keli-simtai-tukstanciu-savanoriu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.