- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvai nepavyksta parduoti taršos leidimų

Autorius: veidas.lt | 2011 03 23 @ 09:00 | Aktualijos | No Comments

Lietuvos planai į šių metų biudžetą iš perteklinių taršos leidimų pardavimo gauti 500 mln. litų, kurie būtų panaudoti mokyklos ir ligoninėms renovuoti, kol kas lieka neįgyvendinti, nors Latvija ir Estija sėkmingai pardavinėja savo leidimus.

Tai, kad planai gauti 500 mln. litų iš leidimų pardavimo yra nerealūs, pripažįsta ir prekybos taršos leidimais vyriausioji derybininke, aplinkos ministro patarėja Laura Dzelzytė, trečiadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

“Tai iš tiesų sunkiai pasiekiama, nes pasaulyje įvyksta nedaug pardavimo sandorių. Sunku pasakyti, kodėl biudžete numatyta iš to gauti net 500 mln. litų”, – sakė L.Dzelzytė.

Lietuva jau kelerius metus gali prekiauti oro taršos leidimais tarptautinėje rinkoje, tačiau kol kas šalis nesurado nė vieno pirkėjo. Pasak L.Dzelzytės, šiuo metu Lietuva derasi su Ispanija, o su Liuksemburgu pasirašytas memorandumas.

Lietuva bando parduoti 50 mln. taršos leidimų, vieno jų kaina – apie 6 eurus (20,7 lito).

Tuo tarpu Estija teigia jau sutarusi su Japonijos korporacija “Mitsubishi” mainyti 10 mln. vienetų taršos leidimų į 507 naujus elektromobilius. Jie bus perduoti šalies specialiosioms tarnyboms. Dalį perteklinių taršos leidimų sėkmingai pardavė ir latviai, čekai, ukrainiečiai, kai kurios Vakarų valstybės.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuvai-nepavyksta-parduoti-tarsos-leidimu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.