- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuva eurą įsives, kai bus naudingiausia

Autorius: veidas.lt | 2011 06 09 @ 13:39 | Lietuva | No Comments

BFL

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad nereikėtų spekuliuoti datomis, kada Lietuva prisijungs prie euro zonos. Jos teigimu, bendrą Europos Sąjungos (ES) valiutą šalis įsives tuomet, kai tai bus naudingiausia.

“Lietuvai nereikia ir niekam nereikia turėti datų. Lietuvai euras reikalingas kaip instrumentas stabilizuoti finansus ir išvengti politinio populizmo finansų srityje, todėl iš viso spekuliuoti datomis niekam nereikėtų. Kai Lietuva pribręs, tuomet ir įsives – kai bus jai, Lietuvai, naudingiausia”, – ketvirtadienį Vilniuje žurnalistams sakė D.Grybauskaitė, kuri 2004-2009 metais buvo Europos Komisijos narė, atsakinga už biudžetą ir finansinį programavimą.

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad Vyriausybė, nepaisant infliacijos, šalis sieks įsivesti eurą nuo 2014 metų. Tuo tarpu Lietuvos centrinio banko vadovas Vitas Vasiliauskas trečiadienį išsakė nuomonę, kad euras galėtų pakeisti litą ne anksčiau kaip 2016 metais.

Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metų pradžioje. Nuo šių metų pradžios prie euro zonos prisijungė Estija.

Šalis, siekianti įsivesti eurą, turi atitikti vadinamuosius Mastrichto kriterijus: kainų stabilumo, valdžios sektoriaus deficito, valdžios sektoriaus skolos, ilgalaikių palūkanų normų, o šalies nacionalinė valiuta ne trumpiau kaip dvejus metus privalo dalyvauti valiutų kurso mechanizme.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuva-eura-isives-kai-bus-naudingiausia

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.