- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuva dar negali išmokėti kompensacijų žydams

Autorius: veidas.lt | 2010 07 09 @ 12:54 | Lietuva | No Comments

Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio viešus pareiškimus, jog Seimas jau šį rudenį galėtų priimti įstatymą dėl kompensacijų žydų bendruomenei už nusavintą turtą, Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos seniūnas Algis Čaplikas įvertino kaip deklaratyvų pažadą, kurio Lietuva dar nėra pasirengusi ištesėti.

“Lietuva be jokios abejonės privalo kompensuoti už žydų netektą bendruomeninį turtą, tačiau švaistytis pažadais neduodant jokių garantijų nevertėtų. Nereikėtų pamiršti, kad tokius pažadus žydams savo laiku davė visi šalies premjerai ir prezidentai, tačiau deklaracijos nevirto realiais darbais”, – sakė Seimo narys.

A. Čaplikas pabrėžė, kad pareiškimai, jog įstatymas galėtų būti priimtas jau po kelių mėnesių, nebuvo galutinai suderinti nei su koalicijos partneriais, nei su opozicinėmis frakcijomis.

“Labai rimtai abejoju, ar Seimui šį rudenį, kuomet lopant ir balansuojant biudžetą reikės peržiūrėti ir pačius jautriausius mokesčių politikos klausimus, užteks politinės valios ir jėgos priimti minėtą įstatymą neskaldant visuomenės”, – sakė parlamentaras.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuva-dar-negali-ismoketi-kompensaciju-zydams

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.