- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuva – antra Europoje pagal tuberkuliozės paplitimą

Autorius: veidas.lt | 2011 03 22 @ 13:00 | Sveikata | 1 Comment

Ketvirtadienį, kovo 24 dieną, bus minima Pasaulinė tuberkuliozės diena. Siekiant atkreipti dėmesį į šią ligą praėjusį penktadienį paskelbtas tarptautinis tyrimas, kuriame Lietuva įtraukta į aštuoniolikos Eurazijos šalių, kurios klasifikuotos kaip didelio tuberkuliozės paplitimo valstybės, sąrašą.

Į šį sąrašą Lietuva patenka su kitomis Baltijos šalimis ir tokiomis valstybėmis kaip Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Bulgarija, Gruzija, Rumunija, Rusija, Tadžikistanas, Turkija ir kitos. Tyrimą atliko Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras bei Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuras.

Europoje žmonių, kuriems diagnozuota tuberkuliozė, skaičius mažėja ir tuberkuliozės paplitimas kai kuriose šalyse siekia iki 10 atvejų iš 100 tūkst. gyventojų. Tačiau didelio tuberkuliozės paplitimo šalyse šis skaičius perkopęs ir 73 atvejus iš 100 tūkst. žmonių. Tyrimo duomenimis, Lietuvoje 2009 m. 100 tūkst. gyventojų teko 56,7 atvejo, tuo tarpu ES vidurkis buvo – 13,2 atvejo. Tarp visų ES šalių daugiau nei Lietuvoje tuberkulioze sirgo tik Rumunijoje – 94,2 atvejo iš 100 tūkst.

Respublikinės tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinės ligoninės direktoriaus pavaduotoja Edita Davidavičienė patvirtino, kad 2010 m. 100 tūkst. gyventojų teko 47 ligoniai.

“Epidemiologinė situacija sudėtinga, bet Vakarų Europos šalyse labai seniai taikomos tuberkuliozės kontrolės priemonės, o mes jas pradėjome taikyti nuo 1998 m. Per šį laikotarpį pasiekta tikrai efektyvių rezultatų, nes 1998 m. naujų tuberkuliozės atvejų buvo išaiškinta apie trys tūkstančiai, o 2010 m. – jau tik 1500″, – komentavo gydytoja.

E.Davidavičienė tvirtino, kad nerimą kelia žmonių požiūris į savo sveikatą – nemažai žmonių dešimtmečiais nesitikrina sveikatos, nors blogai jaučiasi. “Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad tuberkulioze serga ne tik asocialūs asmenys. Mūsų ligoninėje gydosi teisininkai, gydytojai, mokytojai, studentai. Norėčiau pabrėžti, kad tuberkuliozė išgydoma”, – priduria medikė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuva-%e2%80%93-antra-europoje-pagal-tuberkuliozes-paplitima

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.