- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Liberalcentristai nepritaria naujiems mokesčiams

Autorius: veidas.lt | 2011 04 06 @ 16:30 | Lietuva | No Comments

Seimo Jungtinės (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcijos seniūnas Algis Čaplikas sako, kad nekilnojamojo turto ir progresinių mokesčių įvedimo idėja yra “nevykęs pajuokavimas”. Jo nuomone, didinti pensijas būtų galima iš augančio valstybės biudžeto, be to, jau reikia pradėti kalbėti ir apie valstybės tarnautojų, policininkų, mokytojų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimą.

“Galiu pasakyti savo nuomonę, kad aš supratau, jog tai yra nevykęs pavėluotas balandžio 1-osios pajuokavimas. Tai yra mano nuomonė iš susidariusios diskusijos. Diskusija vyksta, bet mūsų pozicija aiški – tai yra ne laiku, ne vietoje ir visiškai nenaudinga”, – trečiadienį po valdančiosios koalicijos pusryčių Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Čaplikas.

Paklaustas, kaip liberalcentristai įsivaizduoja pensijų atstatymą nekeičiant mokesčių, A.Čaplikas nurodė, kad tai būtų galima padaryti augančios ekonomikos sąskaita.

“Jokių mokesčių didinimų, tai yra grindžiama ekonomine prognoze, svarstėme tokią galimybę. Taip pat svarstome galimybę peržiūrėti ir valstybės tarnybos aplyginimus didinimo linkme, jeigu tokia finansinė galimybė bus. Kaip ir valstybės sektoriaus, viešojo sektoriaus atlyginimų didinimas, taip ir pensijų didinimas arba jų grąžinimas, mano manymu, turi būti susietas (…) Mes kalbame apie socialinį teisingumą valstybėje”, – dėstė jis.

Pasak liberalcentristo, gilesnė diskusija apie pensijų grąžinimą ir valstybės tarnautojų, policininkų, mokytojų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus prasidės po poros savaičių, Finansų ministerijai pateikus kitų metų biudžeto prognozes.

Paprašytas įvertinti galimybę pensijas nuo kitų metų į 2009 metų lygį grąžinti valstybei skolinantis, A.Čaplikas sakė, kad “valstybė visada skolinosi, skolinasi ir skolinsis”.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/liberalcentristai-nepritaria-naujiems-mokesciams-2

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.