- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Leidykla „Vaga“ pasidavė piratų pasiutpolkei

Autorius: veidas.lt | 2013 09 27 @ 09:00 | IT naujienos | 36 Comments

internetas_narsykles


Leidyklos „Vaga“ sprendimas leisti legaliai nemokamai parsisiųsti iš interneto piratų svetainės „Linkomanija“ naują šios leidyklos išleistą Iljos Laurso knygą suerzino kitus kolegas leidėjus.
„Leidykla „Vaga“ yra Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) narė, bet ji su mumis šio savo sprendimo nederino, – teigia Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Aida Dobkevičiūtė. – Toks šios leidyklos sprendimas yra ganėtinai keistas, nes mes asociacijoje nuolat kalbame ir patariame leidėjams, kaip kovoti su piratavimu, kuris pridaro milijoninių nuostolių. Paprastai leidėjai, vos sužinoję apie jų išleistą kūrinį, platinamą per „Linkomaniją“, skuba kuo greičiau pateikti dokumentus, kad jiems priklauso kūrinio autorių teisės, ir tada pagal šios svetainės reglamentą kūrinys privalo per penkias dienas būti iš jos išimtas.“
Leidyklos „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė taip pat stebisi kolegų neįžvalgumu. „Mūsų leidykla tikrai nesidalys savo kūriniais su piratais, o LLA pagrindinis šių metų uždavinys turėtų būti rasti būdų, kaip užkardyti piratavimą, nes jis sužlugdys leidybą“, – neabejoja L.Varanavičienė.
Savo ir savo autorių sukurta intelektine produkcija nesidalys ir leidykla „Alma littera“. Pasak šios leidyklos savininko Arvydo Andrijausko, pasaulio leidėjai kasmet rengia įvairius forumus, kuriuose diskutuoja, kaip pažaboti elektroninį piratavimą, o štai pastarajame tokiame forume, vykusiame Niujorke, didžiausi pasaulio leidėjai suformulavo kategorišką nuostatą – nedėti į internetą jokio nemokamo turinio.
„Skaitytojai privalo mokėti už turinį, tegul ir labai simboliškai – vieną litą, bet nemokamai neturi būti dalijami jokie grožiniai, mokslo ar kiti kūriniai. Mes privalome žmonėms diegti mintį, kad intelektinė kūryba yra toks pat produktas, už kurį privalu mokėti, kaip kad mokame pirkdami bet kokią kitą prekę“, – pabrėžia A.Andrijauskas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/leidykla-%e2%80%9evaga%e2%80%9c-pasidave-piratu-pasiutpolkei

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.