- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lazdynų gyventojai piktinasi dėl kvapų

Autorius: veidas.lt | 2010 09 14 @ 18:46 | Aktualijos,Lietuva | No Comments

Antradienį prie Aplinkos ministerijos susirinkusi grupelė sostinės Lazdynų mikrorajono gyventojų piktinosi kvapais, sklindančiais iš šalia esančių nuotekų valymo įrenginių, ir reikalavo valstybės institucijas imtis aktyvių veiksmų.

Apie 10 protestuotojų atsinešė plastmasinius kibirėlius, kuriuose buvo dvokiantis komunalinis dumblas. Su savimi žmonės turėjo ir plakatų su užrašais “Kam bapkės, kam fekalijų kakės”, “Nusikalstamam fekalijų kompostavimui Vilniuje – ne”. Kartu su lazdyniškiais protestavo Vilniaus jungtinio demokratinio judėjimo atstovai.

“Šalia Lazdynų yra sukaupta dumblo, o dumblas gaunamas iš valymo įrenginių, ir kompostuoja šitą dumblą ruošiant trąšoms ir išvežant. Bet pirmiausia mūsų valdininkai parinko tokią vietą kompostavimui arti apgyvendintos teritorijos. Nuodai, kurie išsiskleidžia į aplinką, yra ypatingai pavojingi sveikatai”, – kalbėjo Lazdynų gyventojas Algimantas Bružas.

Protestuotojai Vilniaus savivaldybės ir Aplinkos ministerijos atstovams pateikė Nacionalinio sveikatos tyrimo centro duomenis, kurie, jų teigimu, parodė leistiną ribą viršijančius kenksmingų medžiagų kiekį mikrorajone.

Aplinkos viceministras Aleksandras Spruogis tvirtino, kad ne Aplinkos ministerijos prerogatyva yra tirti įvairių medžiagų poveikį žmonėms – tai turi daryti Sveikatos apsaugos ministerija.

“Apie viską, kas smirda, bet aplinkai nepavojinga, Aplinkos ministerija nesprendžia. Čia kalba eina apie koncentracijas gyvenamojoje zonoje, už kurių nustatymą, kontrolę, priemones atsakinga Sveikatos apsaugos minsiterija ir Visuomenės sveikatos centrai”, – kabėjo viceministras.

Anot A.Spruogio, tikimasi, kad iki 2011 metų pabaigos bus pastatyti Vilniaus nuotekų dumblo apdorojimo įrenginiai.

“Puikiai žinote, kad projektas turėjo būti realizuotas gerokai anksčiau, bet buvo didžiulis korupcijos skandalas (…) Dėl to skandalo finansavimas buvo sustabdytas beveik metams. Jeigu to nebūtų atsitikę, galima sakyti, kad mes tą įrenginį jau turėtume šiais arba kitais metais”, – kalbėjo viceministras.

Sostinės vicemeras Romas Adomavičius taip pat žadėjo, kad iki 2012 metų turėtų būti baigti minėtieji įrenginiai, ir tai esą turėtų išspręsti visas problemas.

“Dešimtmečiais kaupėsi dumblas, nieko su juo nebuvo daroma, gamyklos pastatymas nėra degtukų nusipirkimas parduotuvėje (…) Aš manau, kad mes forsuosime gamyklos statybą, ir mes tai darome, kad kuo greičiau būtų pabaigta gamykla ir būtų išspręstos visos problemos. Kitos priemonės nieko nepadeda, tai yra tik apgavystė”, – sakė sostinės vicemeras.

Jis tvirtino, kad kol kas Lazdynų gyventojams teks tik pakentėti.

“Nėra kito būdo. Jeigu sakyčiau, kad neteks, tai apgaučiau juos. Tiesiog yra tokia realybė ir mes turime tokią realybę pakeisti”, – sakė vicemeras.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lazdynu-gyventojai-piktinasi-del-kvapu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.