- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

L. Linkevičius: pirmiausia – efektyvus atstovavimas ekonominiams interesams

Autorius: veidas.lt | 2014 07 17 @ 09:01 | Politika | No Comments


Veiksmingas atstovavimas ekonominiams šalies interesams ir lietuvių įsitvirtinimas tarptautinėse organizacijose yra prioritetai, kuriems Lietuvos ambasados turi skirti didžiausią dėmesį. Tai liepos 16 dieną metiniame ambasadorių suvažiavime Vilniuje akcentavo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Pirmiausia, ekonominiai interesai. Ūkio konkurencingumo ir eksporto skatinimas, šalies energetinio saugumo ir transporto plėtra – sritys, nuo kurių priklauso mūsų ekonomika. Turime padėti verslui, o kartu ir šaliai“, – sakė L. Linkevičius.

Kitas svarbus uždavinys – didinti savo gretas ES ir kitose tarptautinėse organizacijose, padedant įsidarbinti tautiečiams ir sumaniai išnaudojant užsienyje jau dirbančius lietuvius.

„Naudokimės aktyviai pirmininkavimo metu dirbusiųjų patirtimi ES bei kitose tarptautinėse institucijose. Tiek čia dirbantys lietuviai, tiek ir kiti pasaulyje išsibarstę tautiečiai ar buvę diplomatai taip pat gali padėti šaliai“, – sakė L. Linkevičius.

Jis taip pat pabrėžė komunikacijos ir viešosios diplomatijos svarbą, kviesdamas dar aktyviau bendrauti tiek su šalies, tiek ir su užsienio visuomenėmis, efektyviau naudoti socialinę žiniasklaidą. Tai itin aktualu dabar, kai reikia atremti aktyvias informacinės propagandos atakas.

Anot ministro, praėję metai buvo įsitvirtinimo tarptautinėse institucijose metai – akcentuotas sėkmingas pirmininkavimas ES Tarybai, narystė JT Saugumo Taryboje bei tvirti pamatai narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.

„Vertingiausias dividendas, kurį gavome – NATO sąjungininkų garantijos mūsų saugumui Rusijos agresijos akivaizdoje. Narystės nauda kaip niekad akivaizdi, kaip ir paskatinimas toliau aktyviai daryti savo namų darbus“, – Vilniuje susirinkusiems diplomatinių atstovybių vadovams sakė L. Linkevičius.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/l-linkevicius-pirmiausia-%e2%80%93-efektyvus-atstovavimas-ekonominiams-interesams

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.