- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kviečiami neišmesti eglučių

Autorius: veidas.lt | 2011 01 06 @ 10:35 | Lietuva | No Comments

Nupuoštų Kalėdų eglučių gyventojai raginami neišmesti į komunalinių atliekų konteinerius ar gatvę, o atiduoti perdirbti į kurą.

Pasak Aplinkos ministerijos, ketvirtadienį Vilniuje, Klaipėdoje, Šilutėje, Neringoje, Kazlų Rūdoje, Vilkaviškyje, Širvintose ir Trakuose prasidės akcija “Kalėdų eglutė – namų šilumai”.

“Pasibaigus šventėms, nebereikalingos žaliaskarės paprastai keliauja į sąvartynus arba žmonės jas išmeta tiesiog į kiemus. Akcijos organizatoriai kviečia gyventojus nupuoštas eglutes atgabenti į patogiose miestų vietose pastatytus specialius konteinerius. Tos eglutės bus panaudotos biokurui gaminti”, – teigiama ministerijos pranešime.

Penktus metus rengiamos akcijos lipdukais pažymėti bendrovės “Ecoservice” konteineriai nuo sausio 6-osios iki 14 dienos vakaro stovės prie didžiųjų prekybos centrų. Konkrečios vietos, kur bus pastatyti kalėdinėms eglutėms skirti konteineriai, bus nurodytos tinklapyje ecoservice.lt.

Akcijos organizatoriai primena, kad šie konteineriai skirti tik panaudotoms eglutėms, į juos negalima mesti komunalinių ir didžiųjų atliekų.

Surinkti medeliai bus vežami į biokuro gamybos bendrovės “Bionovus” aikštelę, kur juos susmulkinus bus pagamintas ekologiškas biokuras. Juo “Vilniaus energija” ir kiti Lietuvos šilumos tiekėjai šildys gyventojų namus.

Praėjusiais metais akcijos “Kalėdų eglutė – namų šilumai” metu buvo surinkta 500 kubinių metrų eglučių.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kvieciami-neismesti-egluciu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.