- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kurortuose – 10–20 proc. kainų šuolis

Autorius: veidas.lt | 2012 07 17 @ 13:00 | Laisvalaikis | No Comments


Šiemet Lietuvos kurortuose tiek maitinimo, tiek apgyvendinimo paslaugų kainos, palyginti su praėjusių metų sezonu, padidėjo beveik penktadaliu.

Poilsiautojai pastebi, kad ir pajūrio kurortuose, ir Druskininkų ar Birštono kavinėse bei restoranuose kainos didesnės nei pernai. Pajūryje lėkštė salotų šią vasarą gali atsieiti tiek, kiek sostinėje – antrasis patiekalas.
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos atstovai tikina, esą padidėjo ir porcijos – taip bandoma išlaikyti klientus, kurie kainų kandžiojimąsi jau pajuto ir užsisakydami kurorte nakvynę. Pavyzdžiui, Palangos viešbutyje kambario kaina prasideda nuo 100 Lt, nors pernai dar buvo galima rasti kambarių už 80 Lt. Privačiame bute dvivietis kambarys savaitgaliui šiemet kainuoja nuo 200–250 Lt, nors pernai pasitaikydavo pasiūlymų savaitgalį praleisti už 150 Lt.
Šventojoje kainos kiek mažesnės, bet irgi ūgtelėjusios, o poilsiaujantieji Nidoje ar Juodkrantėje šiemet už nakvynę moka bent 10–15 proc. brangiau nei pernai.
Beje, nakvynės vietų stygiaus nėra – jį pajuto nebent nusprendusieji į kurortus vykti per Jonines ar ilgąjį liepos 6-osios savaitgalį. Dar daugiau laisvų kambarių – prabangiuose viešbučiuose. Įdomu tai, kad tokių viešbučių kurortuose atidaroma vis daugiau. Pavyzdžiui, vien Palangoje veikia jau keli penkių žvaigždučių viešbučiai, kuriuose apartamentų kainos perkopia 2 tūkst. Lt už naktį. Dygte dygsta ir nedaug pigesni keturiomis žvaigždutėmis pažymėti viešbučiai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kurortuose-%e2%80%93-10%e2%80%9320-proc-kainu-suolis

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.