- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kultūros įstaigos turi dirbti efektyviai

Autorius: veidas.lt | 2011 03 21 @ 18:52 | Aktualijos | No Comments

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su nacionalinių kultūros ir meno įstaigų vadovais aptarė šių įstaigų statuso, valdymo, prieinamumo visuomenei ir bendradarbiavimo su švietimo sistema klausimus.

Pasak Prezidentės, valstybė turi apsispręsti, kiek nacionalinių kultūros ir meno institucijų ji gali turėti ir yra pajėgi išlaikyti, būtina aiškiai apibrėžti šių įstaigų statusą, nedubliuoti jų atliekamų funkcijų, aiškiai nustatyti kiekvienos institucijos atsakomybę, skatinti jų aktyvų bendradarbiavimą su mokyklomis ir kitomis švietimo įstaigomis. Tokiems projektams turėtų būti panaudotos ES socialinio fondo lėšos. Nacionalinių įstaigų pareiga – padaryti kultūros ir meno vertybes prieinamas visuomenei, patraukliai pristatyti jas įvairioms visuomenės grupėms.

Lietuvos nacionaliniame muziejuje įvykusiame susitikime šalies vadovė pabrėžė, jog siekiant efektyvaus ir skaidraus kultūros bei meno įstaigų valdymo, būtina įvesti šių įstaigų vadovų kadencijas. Prezidentė teiks Seimui įstatymo pataisas, numatančias 5 metų vadovų kadencijų įvedimą, su teise dirbti dvi kadencijas iš eilės, visose kultūros ir meno įstaigose.

“Vadovų kaita suteiks kultūros, meno įstaigų veiklai dinamiškumo, galimybę atsinaujinti ir sudarys sąlygas pasidalinti gerąją patirtimi”, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Aptariant Gedimino kalno sutvarkymo klausimą, buvo kalbėta ir apie Vilniaus pilių rezervato valdymo, jo teritorijos priežiūros problemas. Šalies vadovė paragino kuo griečiau išspręsti Vilniaus pilių rezervato žemės valdymo klausimus.

Prezidentė taip pat susipažino su Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspozicija. Lietuvos nacionalinis muziejus yra didžiausias Lietuvos istorinio kultūros paveldo lobynas. Šio muziejaus darbuotojams tenka atsakinga užduotis – patraukliai aktualizuojant savo krašto istoriją ir nušviečiant bendrą istorinį kontekstą, skatinti tautą giliau suprasti savo šaknis. Pasak valstybės vadovės, tai padeda ugdyti meilę ir pagarbą savo Tėvynei.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kulturos-istaigos-turi-dirbti-efektyviai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.