- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kultinis serialas „Sostų žaidimas“ grįžta 4-tajam sezonui

Autorius: veidas.lt | 2014 04 08 @ 17:00 | Kinas | No Comments


Po sukrečiančio 3-iojo sezono finalo į FOX kanalą šiandien, 20 val., sugrįžta kultiniu tapęs televizijos serialas „Sostų žaidimas“ (angl. Game of Thrones). 2013 metais „Sostų žaidimas“ lyderiavo tarp piratų: serialą nelegaliai parsisiuntė beveik 6 mln. žiūrovų. Dėl šios priežasties 4-ojo sezono detalės yra kruopščiai saugomos, o premjera įvyks visose šalyse, įskaitant ir JAV, vienu metu, t. y.  per 24 valandas.
„Sostų žaidimas“ – viduramžiškos maginės fantastikos serialas, sukurtas JAV kabelinės televizijos HBO pagal rašytojo George‘o R.R. Martino „Ledo ir ugnies daina“ epą. Vos pasirodęs serialas susilaukė žiūrovų bei kino kritikų dėmesio. Pirmasis sezonas buvo nominuotas 63-iuose „Emmy“ apdovanojimuose kaip Geriausias draminis serialas. 69-tuose „Auksiniuose gaubliuose“ nominuotas kategorijoje Geriausias televizijos serialas – drama.
Davidas J. Petersonas, Kalbų kūrimo draugijos (Language Creation Society) atstovas, specialiai šiam serialui sukūrė dotrakų tautos kalbą. Tai originali kalba su savo fonetika ir gramatika, ši kalba 2011 m. turėjo 3163 žodžius.
Serialas filmuotas daugiausiai Šiaurės Airijoje ir Didžiojoje Britanijoje, tačiau kai kurie epizodai filmuoti Kroatijoje, Maltoje ir Maroke. Serialas rodomas 75-iose  šalyse, o per kiekvieną sezoną jame suvaidina daugiau kaip 275 aktoriai. Visam pirmajam sezonui filmuoti buvo išleista apie 60 mln. dolerių, o vien pirmąjai, įžanginei 4-ojo sezono serijai – iki 10 mln. dolerių.
Nekantriai naujojo sezono laukiantys serialo gerbėjai nuolat spėlioja dėl galimų veikėjų mirčių, be perstojo aptarinėja Violetines vestuves ir nekantrauja sugrįžti į Vesterą. Tai įvyks jau šį vakarą, 20 val. įsijungus FOX kanalą. Ketvirtąjį milžiniško gerbėjų ir kritikų pripažinimo visame pasaulyje sulaukusio serialo sezoną žiūrėkite pirmadieniais per FOX kanalą 20 val. Lietuvos laiku.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kultinis-serialas-%e2%80%9esostu-zaidimas%e2%80%9c-grizta-4-tajam-sezonui

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.