- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Krizė lietuvius grąžina į daržus

Autorius: veidas.lt | 2010 04 07 @ 09:17 | Lietuva | No Comments

Sėklų ir daigų pardavėjai džiaugiasi pavasariu: pas juos plūste plūsta daržininkystės įgūdžius prisiminę lietuviai. Individualios įmonės “Viskas šiltnamiams” savininko Antano Banio tvirtinimu, šiemet pardavimas šoktelėjo maždaug trečdaliu. Pernai prekybininkas pardavė apie 300 tūkst. populiariausių agurkų “Mirabelle” daigų, o šiemet jų jau parduota 200 tūkst. vnt. daugiau. Įmonė šiemet taip pat jau pardavė apie 1 mln. pakelių agurkų sėklų.

Įmonės “Baltic seeds” direktorius Žilvinas Vaišvila taip pat džiaugiasi, kad šiemet jo verslas išgyvena pakilimą. “Žmonės nemėgsta plastikinių pomidorų, todėl nori užsiauginti savų”, – sako vadovas.

Lietuvoje galima įsigyti net 40 veislių pomidorų sėklų – jos yra populiariausias pirkinys. Antros pagal populiarumą – agurkų, o po jų eina morkų ir ridikėlių sėklos.

Šiemet lietuviai metėsi ir prie egzotiškų daržovių: nemažai daržininkų perka svogūnų, kurie gali išaugti iki 1,5 kg, ir ridikėlių, pasiekiančių iki 7 cm skersmens, smailiagūžių kopūstų sėklų.

Agrofirmos “Sėklos”, kuri per metus parduoda apie 10 mln. pakelių sėklų, duomenimis, šiemet dar 36 proc. padidėjo prieskoninių žolelių sėklų paklausa – pernai šių sėklų pardavimas iš viso didėjo 80 proc. Bendrovės vadovas Ramūnas Ažukas tikina, kad prieskonių ant palangės dabar ėmė auginti net ir tie, kurie iki šiol nieko neaugino.

“Maximos” parduotuvėse dabar daugiau parduodama daržovių sėklų, nors iki sunkmečio labiau buvo perkamos gėlių sėklos. Didėja ir vaiskrūmių, vaismedžių paklausa, daugiau nuperkama daržo įrankių.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/krize-lietuvius-grazina-i-darzus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.