- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kristijonas Kaikaris – gydytojas, lenktynių komentatorius ir „Microsoft Lietuva” vadovas

Autorius: veidas.lt | 2012 11 13 @ 12:00 | Žmonės | No Comments


K.Kaikaris nauju „Microsoft Lietuva” generaliniu direktoriumi tapo po septynių pokalbių su aukštais amerikiečių korporacijos atstovais. Ar tiesa, kad lemiamą „taip” jis išgirdo iš paties „Microsoft” įkūrėjo Billo Gateso?

„Microsoft Lietuva” turi ne tik naują vadovą, bet ir naują biurą: įmonė šiomis dienomis išsikelia į naujas patalpas sostinėje. „Kai gėlės prigis, pakviesime į įkurtuves”, – pažada prieš kelis mėnesius įmonės generalinio direktoriaus pareigas pradėjęs eiti 40 metų Kristijonas Kaikaris.
Naujos patalpos bus patogesnės per pastarąją krizę beveik perpus sumažėjusiam „Microsoft Lietuva” kolektyvui (darbuotojų sumažėjo nuo penkiasdešimties iki dvidešimt šešių) ir išskirtinės tuo, kad darbuotojai čia neturės konkrečių darbų vietų, o jas susikurti galės kaskart vis kitoje vietoje. Net K.Kaikaris patikina neužsidarysiąs kabinete: norįs būti kiek įmanoma arčiau komandos.
Pasak jo, naujosios technologijos suteikia vartotojams vis daugiau mobilumo, todėl darbo vietą gali susikurti praktiškai bet kur, kur tik turi kompiuterį ar kitą įrenginį bei internetą.
K.Kaikaris yra iš tų vadovų, kurių darbo diena nebeturi aiškiai apibrėžtų ribų: ryte pabudęs anksčiau už visą šeimą, jis išsiverda kavos ir, įsijungęs kompiuterį, jau pradeda tvarkyti darbo reikalus, perskaito laiškus ir juos atsako, sužino visas naujienas. Savo kolegoms skubiu reikalu jis pasiekiamas praktiškai bet kur ir bet kada.
„Vartotojams dabar labiausiai reikia mobilumo, kad prie savo informacijos jie galėtų prieiti bet kokiu įrenginiu, bet kurioje vietoje ir bet kuriuo metu. Būtent tai dabar diktuoja informacinių technologijų kompanijų produktų madas”, – tvirtina pašnekovas.

Ar sukels revoliuciją „Windows 8″

Šią tendenciją patvirtina ir naujausi „Microsoft” produktai, pavyzdžiui, prieš keletą savaičių pristatyta naujos kartos operacinė sistema „Windows 8″, kuri iš esmės skiriasi nuo ankstesnių „Windows” versijų, taip pat nauja mobilioji programinė platforma, skirta išmaniesiems telefonams, „Windows Phone 8″ bei netrukus pasirodysiantis biuro programų paketas „Office 2013″. „Visos šios naujovės sujungia skirtingus įrenginius į vieną aplinką ir žmogus tiesiog gali rinktis, kuris įrenginys jam reikalingo turinio vartojimui ar jo kūrimui tam tikru metu yra tinkamiausias”, – aiškina K.Kaikaris.
Vadovas priduria, kad „Windows 8″ operacinė sistema, be kitų pranašumų, idealiai pritaikyta dirbti su debesijos kompiuterija: „Kiekviena programa, dokumentas ar asmeninės nuotraukos gali būti “debesyje”, o norimą informaciją galima lengvai susirasti ar per mobilųjį telefoną, ar per kitą kompiuterį nuvykus kur nors atostogauti. Prieiga yra ta pati, ir nepriklausomai nuo įrenginio tu matai tą patį. Tai labai patogu.”
„Windows 8″ ne tik vadinama revoliucine operacine sistema, bet ir sulaukia kritikos, kad norint išmokti ja dirbti reikia nemažai paplušėti. Tačiau K.Kaikaris tvirtina nuo „Windows 7″ prie „Windows 8″ perėjęs be didesnių sunkumų – pagrindinėms funkcijoms perprasti pakako poros dienų. Jis neprieštarauja minčiai, kad visas operacinės sistemos grožis ir pranašumai atsiskleidžia dirbant su liečiamąjį ekraną turinčiu kompiuteriu (beje, kartu su „Windows 8″ pasirodė daugybė naujų hibridinių įrenginių su nuimama ar pridedama, įvairiais rakursais sukiojama klaviatūra), tačiau tikina, jog naujo kompiuterio pirkti nebūtina, nes operacinė sistema puikiai veiks ne tik planšetėje.
Tiesa, būtent planšečių naudotojai iš karto pajus, kad su „Windows 8″ planšetę tampa patogu naudoti ne tik skaitymui ar pramogoms, bet ir darbui, kurį lig šiol buvo patogiau atlikti įprastu kompiuteriu. „Tai dar vienas revoliucinis žingsnis, ir planšetės dar labiau paplis”, – prognozuoja K.Kaikaris.
Beje, įdomus faktas iš Estijos: mūsų kaimynai pagal planšetinių kompiuterių naudojimą lietuvius jau lenkia dukart, bet įdomiausia, kad pagrindiniai jų vartotojai yra Estijos taksistai ir tolimųjų reisų vairuotojai. Planšetės tarp jų išplito todėl, kad taksistams dažnai tenka nuobodžiauti laukiant klientų, o vilkikų vairuotojams – stovėti ilgas valandas pasieniuose. Kad laukti neprailgtų, vairuotojai žiūri planšetėse filmus ar bendrauja su artimaisiais per skaipą, kurį, beje, neseniai įsigijo „Microsoft”.
„Tiek naujų produktų ir sprendimų „Microsoft” kompanijoje nebuvo nuo pat jos įsikūrimo 1975 m., tad man labai pasisekė, kad atėjau čia dirbti šiuo laikotarpiu. Galima sakyti, kad kompanija dabar transformuojasi iš programinės įrangos gamintojos į įrenginių sprendimų teikėją. Tai nereali patirtis”, – džiaugiasi naujasis “Microsoft Lietuva” vadovas.
Tiesa, padėtis bent jau Lietuvos rinkoje šiandien yra gana komplikuota: Lietuva pagal programinės įrangos piratavimo lygį yra greta tokių valstybių, kaip Bahreinas ar Kolumbija. Tyrimų duomenimis, jau kelinti metai iš eilės neteisėtų kompiuterių programų vartojimas Lietuvoje stabiliai viršija 50 proc. Net ir žinomų elektronikos tinklų parduotuvėse kai kurie pardavėjai siūlo nepirkti legalios operacinės sistemos, o įsidiegti pigesnę nelegalią.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-46-2 arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kristijonas-kaikaris-%e2%80%93-gydytojas-lenktyniu-komentatorius-ir-%e2%80%9emicrosoft-lietuva-vadovas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.