- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kražių festivalis džiugins iki vasaros pabaigos

Autorius: veidas.lt | 2011 07 02 @ 17:00 | Kultūra | No Comments

"Veido" archyvas

Birželio pradžioje prasidėjęs Kražių festivalis įsibėgėja ir įvairiais kultūriniais renginiais žada džiuginti Lietuvos gyventojus ir svečius iki pat vasaros pabaigos. Šis festivalis – tai kultūrinių, istorinių ir socialinių iniciatyvų, atkreipiančių dėmesį į didingą LDK laikų miestelio paveldą pripildytas projektas.

Tradicijos čia suprantamai kalba kiekvienam, radusiam laiko sugrįžti į save. Kaip teigia Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė, Kražių festivalis yra sumanytas ir įgyvendinamas kaip turininga įvairių žanrų gausa praturtinta iškyla, kurios metu įgyjama unikali kultūrinė patirtis.

„Šiemet jau šeštasis Kražių festivalis suburia įvairaus amžiaus, patyrimų, galimybių žmones. Jo dalyvius ir klausytojus įkvepia istorinė, kultūrinė aplinka, kuri skatina grįžti dar gausesnėmis žmoniškosiomis, intelektualinėmis pajėgomis. Visa tai Kražių miesteliui ir apylinkėms gyvybiškai svarbu, nes ant kultūros pamatų statoma ateities kartų istorija. Burtis prie Lietuvos kultūros ištakų festivalis vis garsiau kviečia visus, neabejingus didingai praeičiai ir išsiilgusius prasmingo buvimo kartu. Čia įprasminamas laikas, kuriame verta stabtelti bent kartą“, – tvirtina L. Mikalajūnaitė.

Ji priduria, kad festivalio organizatorių tikslas ambicingas – šių laikų žmogaus žvilgsniu gaivinti bei puoselėti primirštus LDK laikais klestėjusio miestelio siekius. Festivalio programa kasmet kruopščiai rengiama praturtinant ją naujomis idėjomis, specialiomis iniciatyvomis, krašto bendruomenei ir svečiams dar nematytais kultūriniais sprendimais.

Autentiško žavesio šiai muzikos, šokio bei judesio žaismei suteikia istorija alsuojanti miestelio aplinka, nuoširdūs ir paprasti žmonės. Dažnai jie tampa ne tik festivalio renginių žiūrovais, bet ir aktyviais dalyviais, kartu su geriausiais Lietuvos menininkais, Europos šalių atlikėjais, įgyvendinantys išskirtinius festivalio sumanymus.

2011 m. Kražių festivalio programa:

  • Birželio 26 – liepos 6 d. Kražių kolegija. Tarptautiniai intensyvūs operos atlikėjų kursai – stovykla Kražiuose
  • Birželio 30 d. – Kelmės dvaras 18.00 val. – Kražių festivalio, Intensyvių operos atlikėjų kursų dalyvių koncertas.
  • Liepos 6 d. Kražių kolegija. 18 val. – Operos atlikėjų kursų uždarymas. Operos pastišas.
  • Rugpjūčio 1 d. Kražių kolegija, 14.00 val. Fotografo Dainiaus Sadausko fotografijų parodos „Indija. Veidai. Akimirkos.“ Atidarymas Kražių kultūros centro galerijoje.

 

  • Rugpjūčio 15 d. Kražių bažnyčia, 14.00 val. M. K. Čiurlionio meno mokyklos jungtinio choro koncertas (vad. R. Gražinis).

 

  • Rugpjūčio 19 d., 19.00 val. Kražių kolegija. Vilniaus dailininko Vinco Norkaus tapybos darbų parodos atidarymas Kražių kultūros centro galerijoje.

 

  • Rugpjūčio 20 d. Kolegijos aikštė. Kražių festivalio uždarymas.

21.00 val. Henry Purcell opera „Didonė ir Enėjas“ (koncertinis atlikimas). Dirigentas Romualdas Gražinis.

22.30 val. Koncertas.

23.30 val. Fejerverkas, 3D šou.

  • Rugpjūčio 21 d. Kolegijos aikštė, 15.00 val. Grupės „69 Danguje“ koncertas.
Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kraziu-festivalis-dziugins-iki-vasaros-pabaigos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.