- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Koncertas Užtrakio dvare

Autorius: veidas.lt | 2012 02 10 @ 19:00 | Muzika | No Comments


2012 m. vasario 12 d., sekmadienį, 15 val. Užutrakio dvaro sodybos rūmuose – Koncertas „MEILĖS SVAJOS“

Atlikėjai:
Judita Leitaitė (mecosopranas)
Robertas Beinaris (obojus)
Birutė Asevičiūtė (fortepijonas)

Kad ir kaip sakytume, jog meilės šventę galime susikurti kada tik panorėję, jog jai nereikia ieškoti ar laukti progų, pažvelkime į kalendorių – artėja data, kuri taip pat gali padovanoti mažą stebuklą. Pabėgę nuo miesto šurmulio į žavingame gamtos prieglobstyje stovinčius rūmus, stabtelėkime, nurimkime, šilčiausiais jausmais apglėbkime mylimą žmogų ir įsiklausykime, kaip skamba meilės spalvos. Lietuvos nacionalinės filharmonijos solistė J. Leitaitė, kartu su žinomu Lietuvos obojininku R. Beinariu, kviečia į romantikos pripildytą koncertą. Skambės įvairių epochų kompozitorių klasikinės arijos, populiarios dainos bei balso ir obojaus lyriniai dialogai. Jus pasitiks švelni prieblanda, vyno taurė ir muzika išreikšti nemirštantys jausmai.

Garsi solistė, 2004 m. apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi, Judita Leitaitė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Vėliau tobulinosi Zalcburgo Mocarteume pas žymius vokalo pedagogus E. Švarzkopf, K. Bergoncį, T. Krauzę. Dainininkės repertuarą sudaro įvairių stilių kamerinė muzika ir monumentalių vokalinių instrumentinių kūrinių solo partijos. Ji pirmoji atliko A. Šenderovo, O. Balakausko ir kitų lietuvių kompozitorių kūrinius. Koncertavo įvairiose Europos šalyse, JAV, PAR, Izraelyje, dalyvavo daugelyje muzikos festivalių.

R. Beinaris Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo meno aspiranto laipsnį. 2002-2003 m. stažavo Lyono nacionalinėje muzikos konservatorijoje prof. Jean-Louis Capezzali ir Jerome Guichard obojaus klasėse. Atlikėjas grojo solo su Toscanos, Tirolio Insbrucko, Lvovo filharmonijos, LVSO simfoniniais orkestrais, Hundisburgo tarptautinės akademijos orkestru, Lietuvos, Kijevo solistų, „Šv. Kristoforo“, Klaipėdos bei Šiaulių miestų kameriniais orkestrais, Baroko muzikos orkestru, „Musica Humana“. Kaip solistas dalyvavo daugelyje Lietuvos ir užsienio kamerinės muzikos festivalių, koncertavo Vokietijoje, Italijoje, Austrijoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Lenkijoje. Yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas. R. Beinaris dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vilniaus Tallat-Kelpšos konservatorijoje, B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Veda kursus Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ rengiamose stovyklose, nuo 2005 m. organizuoja Lietuvos obojininkų čempionatą.

B. Asevičiūtė baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio meno mokyklą ir Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Stažavosi Štutgarto aukštojoje muzikos mokykloje prof. C. Witthoeft „Lied“ klasėje. 2010 m. LMTA baigė Meno aspirantūros studijas. Pianistė aktyviai koncertuoja, tobulinasi interpretacijos meistriškumo kursuose, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose ir pati organizuoja bei įgyvendina įvairius projektus.

Kelionių organizatorius „Kiveda“ į šį renginį siūlo nuvykti bei parvykti patogiu autobusu, kartu pasidomint ir papildoma „Kivedos“ siūloma ekskursine programa su gidu Trakų Vokės, Užutrakio dvaruose bei Trakuose. Plačiau apie tai: www.kiveda.lt

Koncerto partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/koncertas-uztrakio-dvare

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.