- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Klaipėdoje suplazdės laisvi drugeliai su Mantu Jankavičiumi

Autorius: veidas.lt | 2012 05 04 @ 13:00 | Teatras | No Comments


Juozo Miltinio dramos teatras gegužės 10-11 d. svečiuosis Klaipėdos Žvejų rūmuose. Klaipėdiečiai turi puikią progą išvysti režisieriaus Dainiaus Kazlausko premjerinį spektaklį „LAISVI DRUGELIAI“, kuriame kaip scenos aktorius debiutavo žinomas atlikėjas Mantas Jankavičius.

Pirmą kartą į gastroles keliaujantis spektaklis – puiki galimybė įvertinti ne tik M.Jankavičiaus aktorinius sugebėjimus, bet ir paklausyti gyvai atliekamų jo dainų. D. Kazlauskas kartu su M. Jankavičiumi vaidino didžiulio populiarumo sulaukusiame lietuviškame filme „Tadas Blinda. Pradžia“ ir susijungė itin sėkmingam darbui J.Miltinio dramos teatre.
Sėkmingai suplazdėję drugeliai
„Žinomo amerikiečių scenaristo ir dramaturgo L.Geršo pjesė „LAISVI DRUGELIAI“ – tikras atradimas ir dovana aktoriams. Ji tarsi specialiai parašyta pagrindinio vaidmens atlikėjui – muzikantui ir dainininkui Mantui Jankavičiui“, – teigia režisierius Dainius Kazlauskas.
Tai jaudinantis pasakojimas apie nelengvą jaunų žmonių meilės kelią. M.Jankavičiui teko sunki užduotis spektaklyje įkūnyti neregintį, bet talentingą kūrėją, siekiantį gerokai daugiau, negu pamėtėja likimas.
Pirmąsyk Amerikos žiūrovams 1969 m. pristatyta pjesė „Laisvi drugeliai“ tapo vienu sėkmingiausių pastatymų Brodvėjuje. Jaudinantį muzikinį spektaklį, suvaidintą daugiau nei tūkstantį kartų, tris sezonus iš eilės lydėjo neįtikėtina sėkmė.
Tuoj po premjeros Panevėžyje kritikai ir žiūrovai vienu balsu ėmė tvirtinti, jog tai „spektaklis, pasmerktas sėkmei“. Viliamės, kad pjesėje gvildenamos amžinosios problemos – vaikų ir tėvų santykis, jaunuolio kūrybinės laisvės siekis, meilė ir atsakomybė už savo gyvenimą bei kito likimą, taip pat muzikiniai intarpai – nepaliks abejingais ir uostamiesčio žiūrovų.
Vaidina: Mantas Jankavičius, Deividas Rajunčius, Inga Jarkova, Eglė Špokaitė, Asta Preidytė, Laimutis Sėdžius, Vidmantas Fijalkauskas.

Kostas Smoriginas: „Pamatyti – tikrai verta“
Gegužės 11 d. klaipėdiečiai galės pamatyti Kosto Smorigino režisuotą spektaklį “ŠVYTINČIŲ BURBULŲ PARTIJA”. Aktoriaus ir režisieriaus Kosto Smorigino režisuotas spektaklis “ŠVYTINČIŲ BURBULŲ PARTIJA” – tai 2-jų dalių lyrinė komedija. „Pirmiausiai tai – originali lietuviška dramaturgija, kurios ne tiek jau daug turime. Ypač šio žanro – lyrinės komedijos. Antra, puikūs aktoriai, trečia – tai mūsų visų kūrybinis darbas, o aš visada norėjau pastatyti spektaklį Panevėžyje“, -  priežastis, dėl kurių verta pamatyti šią pjesę, vardija režisierius K.Smoriginas.
Išsiskyrusi aktorė, auginanti tris vaikus, galvoja apie emigraciją. Netikėtai jai parašo vokietis, su kuriuo ji susirašinėjo jaunystėje. Moteris atsako į laišką ir pasipasakoja senai draugei. Vokietis – irgi. Taip dvi moterys ir du vyrai patenka į nenuspėjamas meilės pinkles ir neįtikėtinus sapnus, kuriuose persipina fantazija ir realybė.
„Daugelis svajoja, jog galbūt kažkur yra jo sielos draugas, jo antroji pusė. Tik tu savo idealios meilės pusės kažkodėl nesutinki… Štai kur kiaulystė“, – svarsto aktorė ir dramaturgė Edita Kauzaitė, pagal kurios pjesę „Meilės pinklės ir košmarai“ pastatyta ši lyrinė komedija.
Raudona gija spektaklyje vingiuoja šeimos tema. Vardan šeimos mylime, vardan meilės ją kuriame. Tad ir ši žaisminga, šiek tiek komiška istorija apie meilę baigiasi taip, lyg viskas tik …prasidėtų.
Vaidina: Eleonora Koriznaitė, Asta Preidytė, Albinas Kėleris, Laimutis Sėdžius.

Gegužės 10 d. 19 val. Leonard Gershe „Laisvi drugeliai“. Režisierius Dainius Kazlauskas.
Gegužės 11 d. 19 val. Edita Kauzaitė „Švytinčių burbulų partija“. Režisierius Kostas Smoriginas.
Bilietus į spektaklius galima įsigyti bilietai.lt kasose.
Nuolaidos taikomos studentams, senjorams, su OMNI ID bei Laisvalaikio kortelėmis.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/klaipedoje-suplazdes-laisvi-drugeliai-su-mantu-jankaviciumi

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.