- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Keliuose – saulės ir vėjo jėgainės

Autorius: veidas.lt | 2012 07 27 @ 13:26 | Verslas | No Comments


Populiarėjančios saulės ir vėjo jėgainės kyla ne tik prie nuosavų namų, bet ir pakelėse. Šiemet iki spalio mėnesio Automobilių kelių direkcija keliuose planuoja įrengti 7-8 prietaisus, kurie naudos saulės ir vėjo energiją.

Kaip informavo Automobilių kelių direkcijos Eismo saugumo skyriaus vedėjas Nemunas Abukauskas, šiuo metu Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose veikia 17 greičio matavimo prietaisų su informaciniais ekranais ir 12 apšvietimo postų, kurie veikia naudodami saulės arba saulės ir vėjo energiją. Šios įrangos įdiegimas direkcijai kainavo apie 1,5 mln. Lt, bet ar šios investicijos gali atsipirkti?
„Ši įranga naudojama tose vietose, kuriose dėl eismo pobūdžio, aplinkos sąlygų ar kitų niuansų nėra galimybės (arba tai brangiai kainuotų) jos prijungti prie elektros tinklų. Tokio pobūdžio apšvietimas rengiamas kai apšviesti reikia sąlyginai trumpą kelio ruožą, pavyzdžiui, pėsčiųjų perėją, todėl dėl keleto papildomų stulpų elektrą prijungti būtų sudėtingiau“, – tvirtina N.Abukauskas.
Specialistas teigia, kad iš pradžių buvo pradėtos diegti saulės jėgainės ir būgštauta, kad įrangos aptarnavimui per šviesų paros laikotarpį sukauptos energijos gali nepakakti. Pirmųjų įdiegtų objektų tyrimai parodė, kad energijos pakanka, tačiau jos galėtų pritrūkti, jei apšviestumo sąlygas vienu metu pablogintų keletas veiksnių – pavyzdžiui, sniego danga ant baterijų ir ypatingai didelis debesuotumas. Todėl nuspręsta objektuose, reikalaujančiuose didesnio kiekio elektros energijos, papildomai įrengti kompaktiškas vėjo jėgaines.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/keliuose-%e2%80%93-saules-ir-vejo-jegaines

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.