- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“Kauno energijai” – dar apie 6 mln. litų ES lėšų

Autorius: veidas.lt | 2011 07 22 @ 18:28 | Verslas | No Comments

BFL

Pagal naujai pasirašytas AB “Kauno energija” ir Lietuvos verslo paramos agentūros sutartis numatoma skirti 5,8 mln. litų Europos Sąjungos (ES) lėšų bendrovės suplanuotiems keturiems šilumos tiekimo tinklų modernizavimo projektams įgyvendinti. Antra tiek “Kauno energija” turės pridėti ir savų lėšų. Šilumos tiekimo tinklų rekonstrukcija leis padidinti šilumos tiekimo efektyvumą ir užtikrinti patikimą šilumos tiekimą Kauno gyventojams bei kitiems vartotojams.

Iš viso “Kauno energijai” iš ES struktūrinės paramos fondų per pastaruosius dvejus metus jau skirta 24,45 mln. litų šilumos tiekimo sistemoms modernizuoti ir atnaujinti. Pagal šį rodiklį “Kauno energija” yra viena iš pirmaujančių šilumos tiekimo įmonių šalyje.

Naujai paskirtomis paramos lėšomis iš dalies bus finansuojami Kauno Dainavos, Aukštųjų Šančių magistralės, Pramonės magistralinių tinklų modernizavimo bei Vilijampolės šilumos tinklų rekonstravimo projektai.

Tinklų modernizavimo darbai pagal šiuos projektus numatomi 2012-2013 metais. Juos įvykdžius Kaune bus rekonstruota dar 2,85 km šilumos tiekimo tinklų ir su jais susijusių atvadų. Visose minėtose magistralėse bus įrengti nauji pramoniniu būdu izoliuoti nekanaliniu būdu paklojami tinklai.

Numatoma, kad įvykdžius projektus skaičiuotini šilumos nuostoliai sumažės apie 3405 MWh/m. Tai yra apytikriai 63 proc., palyginus su esamais nuostoliais (įvertinus vandens nuotėkį). Pažymėtina, jog bus sumažintos iškastinio kuro sąnaudos šilumos gamybai, sumažės elektros, remontų ir vandens sąnaudos, taip pat sumažės ir kenksmingų dujų emisijos. Tuo bus didinamos galimybės šilumos kainai vartotojams mažinti.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kauno-energijai-dar-apie-6-mln-litu-es-lesu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.