- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kaulių gripo vakciną gali tekti išmesti

Autorius: veidas.lt | 2010 04 02 @ 12:54 | Lietuva,Sveikata | No Comments

CreativeCommons/alvi2047

Lietuvoje sandėliai užversti vakcinomis nuo kiaulių gripo, tačiau žmonės skiepytis neskuba. Kol kas tepanaudota šeštadalis pernai gruodį Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) įsigytų vakcinų, kurių galiojimo laikas baigiasi lapkritį. Nepanaudotas vakcinas teks tiesiog sunaikinti.

Už 27 tūkst. dozių pandeminio, vadinamojo kiaulių, gripo vakcinos SAM sumokėjo milijoną litų. Ja planuota nemokamai paskiepyti apie 18 tūkst. medikų, tačiau iki šiol jų tepasiskiepijo 2 tūkst. Iš viso pandeminio gripo vakcina nemokamai pasiskiepijo 4644 žmonės.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė tvirtina, kad sergančiųjų gripu ir ūmiomis kvėpavimo takų ligomis kol kas daugėja. Pavyzdžiui, dešimtąją metų savaitę kovo pradžioje buvo užregistruoti 37 ligoniai, tenkantys 10 tūkst. gyventojų, o jau kitą savaitę jų padaugėjo iki 57. Priminsime, kad epidemija skelbiama, kai suserga šimtas iš 10 tūkst. gyventojų.

Tebetęsiami ir ligos sukėlėjo tyrimai – 99 proc. atvejų randamas kiaulių gripo virusas. Nuo šio gripo Lietuvoje jau mirė 23 žmonės, pastarasis – vasario 17 d. Pasaulio sveikatos organizacija apskaičiavo, kad antroji ligos banga gali kilti nuo pirmosios praėjus 3–12 mėnesių.

PSO jau paskelbė, koks sezoninio gripo virusas plis rudenį, pradedamos gaminti vakcinos, kuriose bus trijų tipų virusų antigenai, vienas jų – pandeminio gripo. Taigi tie, kurie skiepysis naująja vakcina, įgis imunitetą ir sezoniniam, ir pandeminiam gripui. Tačiau D. Razmuvienė primena, kad nemokamai galės skiepytis tik rizikos grupėms priklausantys žmonės.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kauliu-gripo-vakcinos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.