- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kas nuskaito šilumos rodmenis?

Autorius: veidas.lt | 2011 02 24 @ 11:00 | Aktualijos | 1 Comment

“Vilniaus energija”, anot Energetikos ministerijos, gali kaip panorėjusi didinti ir mažinti sąskaitas už šildymą, esą tai daryti leidžia įtarimų kelianti šilumininkų įranga.

Energetikos ministerijos pateiktais duomenimis, šilumininkai patys gali reguliuoti į sostinės namus tiekiamos šilumos kiekį ir apie tai neinformuoti nei namų administratorių, nei gyventojų, ketvirtadienį praneša “Vilniaus diena”.

Į kai kuriuos namus patiektos šilumos kiekis yra tiesiog stulbinantis.

Energetikos ministro patarėjas Kęstutis Jauniškis sako, kad ypač šokiruoja šilumos suvartojimas kai kuriuose namuose, kuriuos prižiūri su “Vilniaus energija” glaudžiai susijusi koncerno “Icor” (ankstesnis pavadinimas – “Rubicon Group”) bendrovė “City Service”.

Pasak jo, maksimalios temperatūros nustatymą atlieka ne namo prižiūrėtojas, suderinęs su gyventojais, bet šilumos tiekėjas, ignoruodamas prižiūrėtojus ir vartotojams nesudaroma galimybė patiems spręsti, kokia jiems reikalinga patalpų oro temperatūra, ir tokiu būdu taupyti šilumą bei mažiau mokėti už patalpų šildymą. “Viename skunde vilniečiai palygino šilumos suvartojimą dviejose vienoduose daugiabučiuose namuose Žirmūnų gatvėje. Rezultatai pribloškiantys – name, kurio šilumos punktą prižiūri su šilumos tiekėjais susijusi įmonė “City Service”, šilumos suvartojama ir mokestis už ją didesnis 2,1 karto”, – kalbėjo K.Jauniškis.

Anot jo, tokias manipuliacijas leidžia sostinės šilumininkų naudojama nuotolinio šilumos rodmenų nuskaitymo ir šilumos punktų valdymo sistema. Šias sistemas šilumininkams tiekia ne kas kitas, o “Icor” valdoma bendrovė “Axis Industries”.

“Nesertifikuota ir nelegali nuotolinio šilumos rodmenų nuskaitymo ir šilumos punktų valdymo sistema sudaro galimybes “Vilniaus energijai” piktnaudžiauti gyventojams tiekiant nepagrįstai didelius šilumos kiekius”, – teigia tyrimą atlikusi Energetikos inspekcija.

Tyrimo išvadose konstatuojama, kad neįteisintu įrenginiu galima ne tik nuotoliniu būdu nuskaityti namo įvadinio skaitiklio rodmenis, bet ir rankiniu nuotoliniu būdu keisti darbinius kiekvieno namo šilumos mazgo parametrus, o tai reiškia, kad be jokio gyventojų ir šilumos punkto prižiūrėtojų sutikimo namui gali būti patiekiamas didesnis šilumos kiekis, už kurį turi sumokėti vartotojai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kas-nuskaito-silumos-rodmenis

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.