- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kas geriausia – iš gamtos

Autorius: veidas.lt | 2010 04 26 @ 15:38 | Laisvalaikis | 1 Comment

"Veido" archyvas

“Gamtoje grožiui yra visko, reikia tik pasiimti”, – sako kosmetikos gamintojai. Jų tvirtinimu, kuo produktuose daugiau natūralių ingredientų, tuo jie naudingesni ir grožiui, ir sveikatai.

Grožio klodai – aplink mus

Jau žiloje senovėje žinota, kaip panaudoti gamtos siūlomas gėrybes. Senolių grožio paslaptys ir receptai, perduodami iš kartos į kartą, šiandien ypač aktualūs, nes naujų technologijų ir išradimų amžiuje (!) vėl tapo madingas natūralumas. Juk prisigėrę saulės energijos ir gamtos jėgos augalai ar kitos natūralios gėrybės gydo plaukus, atgaivina odą, padeda atgauti jėgas, suteikia energijos. Kosmetika su natūraliais komponentais teigiamai veikia tiek odos funkcijas, tiek ir visą grožį.

Kadangi visas pasaulis grįžta prie natūralaus gyvenimo būdo, nieko nestebina, kad į kremų sudėtį vis dažniau įtraukiama įvairių ekstraktų, aliejų, naudojamos tradicinės žolelės, vaistinių augalų šaknys, smulkinti prieskoniai, gėlių esencija. Grožio šaltiniai iki šiol tebėra ir kasdieniai maisto produktai: morkos, rauginti kopūstai, agurkai, bulvės.

Gimtinės žemėje rasti – tinkamiausi

Dar sakoma, kad tinkamiausi, naudingiausi ir didžiausią poveikį grožiui darantys yra tie natūralūs ingredientai, kurie randami kosmetiką vartojančios moters gimtojoje žemėje. Neva jų sudėtis, kaip ir vietinių žmonių ląstelės, yra prisitaikiusi prie vienodų klimatinių ir kitokių sąlygų, vienodai reaguoja į supančios gamtos poveikį ar veikiami tos pačios saulės energijos… Vadinasi, Lietuvoje nuo senų senovės naudoti ingredientai ypač tinka Lietuvių moterų grožiui. Jie naudojami, tarkim, gamintojo “Biok” produktuose iš serijos “Margarita”. Tad kokios kosmetikos sudėtinės dalys itin naudingos Lietuvoje?

Veido priežiūrai

  • Bičių vaškas, kuris saugo veido odą nuo kenksmingo aplinkos poveikio, palaiko natūralų odos drėgmės balansą, efektyviai maitina odą.
  • Alavijų ekstraktas, kuris intensyviai drėkina, gerina medžiagų apykaitą ir mažina sudirgimą.
  • Natūralios išrūgos, kurios turi A ir B vitaminų, pantoteno, folio ir nikotino rūgščių bei laktoglobulinų, stimuliuojančių odos atsinaujinimą ir užtikrinančių optimalų drėgmės balansą.
  • Agurkų ekstraktas, kuris drėkina, minkština, balina ir skaistina odą, ypač gerai veikia probleminę, į paprastuosius spuogus linkusią odą.

Plaukų priežiūrai

  • Gintaro ekstraktas, kuris savo spinduliuojama šiluma bei savybėmis saugo nuo laisvųjų radikalų poveikio, stiprina plaukų šaknis, drėkina ir švelnina plaukus. Gintaro gydomosiomis savybėmis kol kas gali praturtinti nedažnas kosmetikos gamintojas, tačiau Lietuvoje tai jau daro “Biok”, padėdamas gintarui išgyventi renesansą. Nauja – tai vėl atrasta sena…
  • Dilgėlių ekstraktas, gerinantis galvos odos kraujotaką ir mažinantis plaukų slinkimą.
  • Alaus mielės ir jų ekstraktas, turtingas B grupės vitaminų, proteinų ir aminorūgščių šaltinis, grąžinantis natūralų plaukų blizgesį ir tvirtumą.
  • Ramunėlių ekstraktas, kuris šviesina plaukus, suteikia jiems auksinio spindesio, ramina ir saugo galvos odą nuo uždegimų.
  • Natūralus kiaušinio lecitinas, kuris atkuria pažeistų plaukų struktūrą, maitina galvos odą, padeda geriau pasisavinti veikliąsias medžiagas, gerina galvos odos ir plaukų svogūnėlių būklę.
  • Ąžuolo žievės ekstraktas, paryškinantis tamsių plaukų spalvą, raminantis ir saugantis galvos odą nuo uždegimų.

Kūno priežiūrai

  • Šaltalankių aliejus, natūralus vitaminų C, E, P ir karoteno šaltinis, maitinantis, puoselėjantis ir gražinantis odą. Ši tampa lygesnė, švelnesnė, nereikalauja papildomo drėkinimo. Priemonės su šaltalankių aliejumi puikiai apsaugo nuo nušalimų žiemą, o karštą vasarą ramina saulėje nudegusią odą.
  • Medus, kuris puikiai maitina, praturtina odą reikalingomis medžiagomis.
  • Mėtų aliejus, ypač tinkantis pėdų ir kojų problemoms spręsti, nes aktyvina jų odos kraujotaką, tonizuoja ir minkština odą.

Visiškai natūrali kosmetika dar tik kuriama?

Kosmetikos pramonė kilusi iš vaistininkystės ir nuo XIX a. vidurio vystėsi kaip atskira pramonės šaka. Gamybos principai, ingredientai, naujų produktų kūrimas, visos tradicijos perimtos iš vaistinių. Svarbiausia – visi kosmetikos produkto ingredientai turi nekenkti. Daug natūralių sudėtinių dalių turinti kosmetika yra švelni ir puoselėjanti odą. Ji nėra agresyvi ar prievartaujanti įvairias žmogaus kūno galias.

Nors žmonės iš natūralių gaminių tikisi geresnio poveikio nei iš sintetinių, kol kas visiškai natūralios kosmetikos yra nedaug. Dažniausiai derinamos natūralios ir sintetinės medžiagos, o visiškai natūralūs lieka tik biologiškai aktyvūs papildai. Be to, atsakingiausi kosmetikos žaliavos gamintojai turi laboratorijas, kuriose kruopščiai tikrinama visų augalinių ekstraktų kokybė, prireikus jie išvalomi. Naudojami įvairių augalų ekstraktai derinami su aukštosiomis technologijomis.

Deja, kol kas kosmetika visai be konservantų galėtų išlikti nesugedusi ne ką ilgiau nei kreminis tortas. Todėl net ir iš sertifikuotų gaminių ne visada galima tikėtis šimtaprocentinio natūralumo – 5 proc. paliekami sintetikai ir netgi konservantams, be kurių apsieiti šiandien kosmetikos gamintojams būtų sudėtingiausias išbandymas. Todėl gamintojai stengiasi naudoti natūralios kilmės konservantus, kartais ir maistinius, kurių naudojimas kosmetikos priemonėse nėra griežtai reglamentuotas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kas-geriausia-%e2%80%93-is-gamtos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.