- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kalėdinis Andriaus Kaniavos ir sunkiosios muzikos orkestro „Musė“ koncertas

Autorius: veidas.lt | 2012 12 25 @ 10:01 | Muzika | No Comments


Aktorius, Keistuolis Andrius Kaniava, autorinio Kalėdinio koncerto metu žada nustebinti publiką – jis, šiemet antrąjį kartą, Kaune, Romuvos kino teatre pasirodys drauge su sunkiosios muzikos orkestru „Musė“. Specialiai šiam projektui A. Kaniavos dainoms aranžuotes sukūrė „Keistuolių teatro“ kompozitorius Sigitas Mickis.

Autoriniame kalėdiškai šventiniame koncerte A. Kaniava bus iš dalies atpažįstamas, bet stipriai pasikeitęs. Pirmasis įvykęs pasirodymas abejingų nepaliko. Tą patį bardas Andrius Kaniava kartu su orkestru žada pasirodymui „Romuvos“ kino teatre.

„Praeitis – tai tarsi bandymas pažvelgti pro rakto skylutę į tai, kas vilioja, baugina ir atsainiai žongliruoja uždraustais vaisiais. Kadangi šie vaizdai nepateisino mano lūkesčių, dabar pats esu kitoje durų pusėje – su viltimi, kad kažkas vogčia stebi mane ir gal net iš to mokosi. Ko – nežinau… – apie savo kūrybinį kelią sako A. Kaniava. – Ateityje, manau, bandysiu pakartoti tą nedrąsų žvilgtelėjimą pro rakto skylutę. Tik šįkart – iš kitos pusės. Egzistuoja nemaža tikimybė išvysti save praeityje ir gal net iš to pasimokyti“.

Sunkiosios muzikos orkestras „Musė“ – neapgalvoto, bet nuoširdaus iššūkio rezultatas, kurį dainų autorius ir atlikėjas Andrius Kaniava metė muzikiniam pasauliui apie 1998 metus. Jis ir kiti trys muzikantai – Aurelijus Globys, Vidas Kyburys ir Aleksandras Kazakevich – du metus grojo muziką, visiškai nederančią prie bendro Lietuvos muzikinio pasaulio vaizdo, vėliau peraugusio į formatą. Tačiau maištas išsekino, ir 2001 m. sunkiosios muzikos orkestras „Musė“ laikinai nutraukė savo veiklą.

Dabar, po 10–ties metų, „Musė“ pakilo naujam skrydžiui, tuo patvirtindama gandus apie visuotinį atšilimą. Postkrizinis laikotarpis, priverčiantis žmones atsigręžti vienas į kitą, po sunkiosios muzikos orkestro „Musė“ vėliava vėl subūrė Andrių Kaniavą (idėjos ir muzikos autorius), Lauryną Lapę (trimitas), Tomą Vaičiulį (trimitas), Tomą Karką (trombonas), Audrių Stasiulį (bosinis trombonas), Darių Bažanovą (tuba), Tomą Kulikauską (mušamieji), Sigitą Mickį (orkestro meno vadovas).

Taigi visus, norinčius stebuklingą Kalėdų metą praskaidrinti apsupty neįtikėtinai pasikeistusių Andriaus Kaniavos  muzikos ir dainų, 2012 m. Gruodžio  26 dieną, per pačias kalėdas,  19 val. VšĮ „Bardai Lt“ kviečia susitikti Kaune, „Romuvos“ kino salėje.

Vilniečiai gruodžio 27 d. 19 val kviečiami į šventinį A.Kaniavos koncertą VU planetariume.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kaledinis-andriaus-kaniavos-ir-sunkiosios-muzikos-orkestro-%e2%80%9emuse%e2%80%9c-koncertas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.