- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Juodųjų dėmių – dvigubai mažiau

Autorius: veidas.lt | 2010 05 31 @ 13:32 | Lietuva | No Comments

Per pastaruosius trejus metus avaringų kelio ruožų Lietuvoje sumažėjo kone dvigubai: 2007-aisiais itin avaringų kelio ruožų mūsų šalyje buvo 247, dabar jų likę 135. Kelininkai šias avaringas vietas vadina juodosiomis dėmėmis. Tokį pavadinimą vietovė ar kelio ruožas gauna, kai jame per ketverius metus įvyksta ne mažiau kaip keturi eismo įvykiai, per kuriuos žūsta arba būna sužaloti žmonės.

Šiuo metu gausiausiai juodosiomis dėmėmis nusėtos Klaipėdos, Kauno ir Marijampolės apylinkės. Patys avaringiausi šalies keliai – A6, A1 ir A13. Štai kelyje A6, kuris veda iš Kauno į Jonavą, yra net aštuoni itin pavojingi kelio ruožai. Šiame kelyje yra ir pati avaringiausia atkarpa visoje Lietuvoje – ji prasideda nuo dešimtojo ir tęsiasi iki dvylikto kilometro. Per 2006–2009 m. čia įvyko net 24 liūdnai pasibaigusios avarijos.

Itin pavojingas ir kelias Alytus–Seirijai, jame per minėtą laikotarpį įvyko 20 avarijų. Pasisaugoti derėtų ir kelyje Klaipėda–Šilutė–Pagėgiai (kelias nr. 141). Jame yra net 15 juodųjų dėmių. Neadekvačiai daug avaringų ruošų – net šeši – ir kelyje A13 Klaipėda–Palanga.

Tiesa, kai kurie avaringi keliai, pavyzdžiui, minėtas A13, šiuo metu rekonstruojami, tad ilgainiui juodųjų dėmių juose gali sumažėti.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/juoduju-demiu-%e2%80%93-dvigubai-maziau

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.