- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Jungiasi “Nokia” ir “Microsoft”

Autorius: veidas.lt | 2011 02 22 @ 13:00 | IT naujienos | 2 Comments

Didžiausia pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintoja “Nokia” nusprendė suvienyti jėgas su korporacija “Microsoft”. Šis susijungimas reiškia, kad “Nokia” ketina savo įrenginiuose naudoti “Microsoft” programinę įrangą, mat kompanijos noras turėti savą operacinę sistemą taip ir nepasiteisino.

Analitikų vertinimu, šis susijungimas kur kas naudingesnis korporacijai “Microsoft”, o ne kompanijai “Nokia”, ir netgi atskleidžia, kokioje rimtoje padėtyje pastaroji yra atsidūrusi.

“Nokia” rinkos dalis sparčiai mažėja, ypač prasidėjus konkurencijai išmaniųjų telefonų rinkoje, kur didžiausi kompanijos “Nokia” konkurentai yra “Apple iOS” ir “Google Android” platformos.

Pavyzdžiui, prieš pasirodant pirmajam “iPhone” 2007-ųjų liepą, “Nokia” užėmė daugiau nei pusę pasaulio mobiliųjų telefonų rinkos. Dabar, prasidėjus išmaniųjų telefonų erai, “Nokia” dalis šioje rinkoje susitraukė iki 27,1 proc.

Tad ne atsitiktinai sprendimas bendradarbiauti su “Microsoft” yra didžiausias “Nokia” strategijos pokytis nuo 1980-ųjų: naujasis jos vadovas Stephenas Elopas tikisi, kad taip pavyks atgaivinti bendrovę ir vėl atgauti tvirtas pozicijas rinkoje.
S.Elopas pareiškė, kad mėgins ištaisyti didžiausią kompanijos klaidą – tai, kad ši rinkai nesugebėjo pristatyti naujovių taip greitai, kaip konkurentai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/jungiasi-nokia-ir-microsoft

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.