- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Jau beveik trečdalis parduodamų telefonų – išmanieji

Autorius: veidas.lt | 2010 07 19 @ 12:42 | IT naujienos | No Comments

Lietuvoje išmanieji telefonai kasmet užima vis didesnę parduodamų naujų telefonų dalį. Telefonais prekiaujančios bendrovės “Mobili linija” perkamiausių telefonų dešimtuke dabar jau trys išmanieji telefono aparatai.

Tarp visų “Bitės” parduodamų mobiliųjų telefonų išmanieji sudaro dešimtadalį. Tuo tarpu “Omnitel” salonuose nuperkamų išmaniųjų telefonų skaičius per metus beveik padvigubėjo. “2009 m. išmanieji telefonai sudarė 11 proc. visų “Omnitel” parduodamų telefonų, šių metų sausį – 13 proc., o birželį – jau 20 proc. Prognozuojame, kad 2010-aisiais kas ketvirtas “Omnitel” parduodamas telefonas bus išmanusis, o 2011-aisiais – kas trečias”, – tvirtina “Omnitel” atstovė spaudai Daiva Selickaitė.

Prie išmaniųjų telefonų plitimo Lietuvoje smarkiai prisideda ir mobiliojo ryšio bendrovėse pasirodę patrauklūs pasiūlymai – išmanieji telefonai po 1 Lt. Vis dėlto, “Bitės” duomenimis, kol kas išmanieji telefonai Lietuvoje užima tik apie 5 proc. rinkos, o Vakarų Europoje ir JAV – apie 25 proc.

“Bitės” atstovė Raminta Rimkienė teigia, kad daugiau nei du trečdaliai vartotojų, įsigijusių išmanųjį telefoną, išnaudoja įvairias šio įrenginio galimybes – tikrinasi elektroninį paštą, naršo internete, bendrauja socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip “Facebook”, “One.lt”, ar pokalbių programose, kaip “Skype”.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/jau-beveik-trecdalis-parduodamu-telefonu-%e2%80%93-ismanieji

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.