- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Ispanijoje įvyko tradicinė kalėdinė “el Gordo” loterija – turtingiausia pasaulyje

Autorius: veidas.lt | 2010 12 22 @ 19:22 | Aktualijos | 1 Comment

Ispanijoje vykstančios kasmetinės didžiausią pasaulyje prizinį fondą turinčios kalėdinės loterijos metu trečiadienį šimtams laimėtojų buvo išdalinta 2,32 mlrd. eurų ( 7 mlrd. litų).

Pagrindinis loterijos “El Gordo” (Riebioji) prizas atiteko laimingųjų bilietų su numeriu 79250 turėtojams. Šis skaičius pasikartojo 1 950 bilietų, kurių savininkai laimėjo po 300 tūkstančių eurų (daugiau nei 1 mln. litų). Daugiausia loterijos bilietų buvo parduota Barselonoje, tačiau laimėjimais džiaugėsi ir Madrido bei Alikantės gyventojai.

“Dar niekada gyvenime taip neverkiau, kaip šį rytą”, – pasakojo netoli Katalonijos sostinės Paljechos miestelyje gyvenantis baro savininkas Jose Antonio’jus Maldonado’as (Chosė Antonijus Maldonadas), savo lankytojams pardavęs net 600 laimingų bilietų.

“Žinau daug žmonių, kuriuos krizė tiesiog gramzdino, o dabar jie laimėjo loterijoje mano bare. Jaučiuosi kaip Robinas Hudas”, – sakė žurnalistams baro savininkas, apspistas laimingų vietos gyventojų.

“Aš ir toliau dirbsiu ir mokėsiu paskolą, bet būsiu laimingesnis”, – sakė J.A.Maldonadas, kuriam taip pat atiteko vienas laimingųjų bilietų.

Ne mažiau džiaugėsi ir 32-jų ekvadorietė Piedad Arevalo (Pjeda Arevalo), kurios 17-metė duktė Rosa laimėjo 300 tūkstančių eurų su Alikantėje pirktu bilietu.

Po 20 eurų kainuojantys loterijos bilietai prekyboje pasirodė liepą. Ispanai dažnai loterijose renkasi skaičius, kurie žymi jiems reikšmingas datas.

Lošimo dieną visoje Ispanijoje trims valandoms sustoja gyvenimas. Loterijos metu visų dėmesys būna nukreiptas į radiją, televizorius, viltingai belaukiant, kad bus perskaitytas jų pasirinktas skaičius.

Valstybinės loterijos agentūros paskaičiavimais, šiemet “El Gordo” loterijos bilietui vienas žmogus išleido vidutiniškai 59,74 euro. Septyniasdešimt procentų už bilietus gautų pajamų keliauja į prizinį fondą, o likusieji keliauja į valstybės biudžetą.

Daugelyje kitų loterijų laimimi didesni prizai, tačiau “El Gordo” pirmauja pasaulyje pagal bendro prizų fondo dydį. Nuo 1812 metų rengiama kalėdinė loterija tapo itin populiaria šventinio laikotarpio tradicija.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/ispanijoje-ivyko-tradicine-kaledine-el-gordo-loterija-turtingiausia-pasaulyje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.