- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“Įprasta manyti, kad Lietuva – atsilikusi šalis, tačiau turime nišų, iš kurių galime laukti proveržio”

Autorius: veidas.lt | 2014 06 02 @ 07:25 | "Veido" interviu | No Comments


“Bandau suprasti, kokios technologijos keičia žmonių gyvenimą, ir jas identifikuoju”, – savo sėkmės formule dalijasi Europos metų vadovo apdovanojimą pelnęs rizikos kapitalo fondo “Nextury Ventures” įkūrėjas Ilja Laursas, šiandien prisistatantis kaip sėkmingas verslininkas ir investuotojas, tikintis sava šalimi.

VEIDAS: Įsteigęs ir vadovaudamas mobiliųjų programėlių (aplikacijų) bendrovei “GetJar” buvote išrinktas geriausiu Baltijos šalių verslininku, o Pasaulio ekonomikos forumas jums suteikė technologijų pionieriaus titulą (pastarasis įvertinimas skiriamas pasauliniu mastu veikiančioms įmonėms, keičiančioms viso pasaulio gyvenimą). Kodėl nusprendėte atsisveikinti su tokią pridėtinę vertę kuriančiu projektu?
I.L.: Kompanijos “GetJar” pardavimas Kinijos įmonei “Sungy Mobile” susijęs su siekiu koncentruoti veiklą Europoje ir rizikos kapitalo fondo “Nexturity Ventures” steigimu. Prie pastarojo valdymo pavyko pritraukti garsų Lietuvos verslininką Mindaugą Glodą, anksčiau vadovavusį “Microsoft” padaliniui Baltijos šalyse. Dirbdami su šiuo fondu bandome investuoti į Lietuvos, o netrukus, matyt, ir į aplinkinių šalių naujas bendroves, auginame jas ir siekiame tokių aukštumų, kokias man pavyko pasiekti su kompanija “GetJar”. Taigi didžiąją dalį savo laiko šiandien skiriu naujų kompanijų paieškoms ir darbui su investicijomis.
VEIDAS: Tuo metu žurnalas “Time” įvardijo “GetJar” kaip vieną iš dešimties kompanijų, keičiančių pasaulį…
I.L.: Sunku su tuo nesutikti, kai kone kiekvienas šiandien naudojasi mūsų aplikacijomis per mobiliųjų aplikacijų parduotuves. Mūsų mobiliųjų aplikacijų parduotuvė (už kurią ir buvo suteiktas technologijų pionieriaus vardas) pasirodžiusi rinkoje tuo metu tapo nenuginčijama jos lydere. Sukūrėme vietą, kur iš vienos pusės automatizuotu būdu ateina begalė programų kūrėjų (iki šiol jų tebeturime apie milijoną), o iš kitos – vartotojai (kalbame apie šimtus milijonų). Taigi tokio modelio atradimas ir buvo pripažintas Pasaulio ekonomikos forumo.
Tačiau didžiąją dalį kompanijos jau esu pardavęs, o su likusia dalimi kaip tik atsisveikinu šiuo metu. Kinų kompanija “Sungy Mobile” (įsigijusi “GetJar”) – pakankamai didelė, turinti globalių ambicijų (biržoje vertinama arti milijardo dolerių) ir kurianti labai gerus projektus. Šis sprendimas buvo priimtas dėl tam tikrų pokyčių pasaulyje.
VEIDAS: Kaip manote, kodėl mobiliosios programėlės taip sparčiai išpopuliarėjo?
I.L.: Mano manymu, tiek Lietuva, tiek Suomija jau spėjo išgarsėti savo mobiliaisiais žaidimais, o sėkmė mobiliojoje industrijoje mums šypsoti todėl, kad mobilusis internetas Lietuvoje atsirado penkeri metai prieš jam atsirandant JAV. Galima sakyti, tai ir buvo viena priežasčių, kodėl mūsų aplikacijoms pasisekė taip greitai išpopuliarėti, – neturėjome konkurentų Silicio slėnyje.
Dar viena mūsų proveržio šakų – elektroninė bankininkystė. Amerikoje iki šiol dažniausiai naudojamas atsiskaitymo būdas – popieriniai čekiai, tokie atsiskaitymai tebevyksta tarp verslų. Netgi tokia šiuolaikiška kompanija, kaip “Google”, dar prieš porą metų su savo tiekėjais atsiskaitydavo popieriniai čekiais.
Taigi Amerikai prireiks dar ne vienų metų, kad pereitų prie tokios bankininkystės, kokią šiandien turime mes: su elektroniniu asmens autorizavimu, elektroniniais pavedimais, elektroninių parduotuvių ir bankų sujungimu ir pan. Jų bankų sistema tokia didelė ir sudėtinga, kad persiorientuoti į naujoves praktiškai neįmanoma.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/iprasta-manyti-kad-lietuva-%e2%80%93-atsilikusi-salis-taciau-turime-nisu-is-kuriu-galime-laukti-proverzio

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.