- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Internetas – septynių išrinktųjų rankose

Autorius: veidas.lt | 2010 08 06 @ 10:00 | IT naujienos | No Comments

Praėjusią savaitę septyniems planetos gyventojams iš skirtingų žemynų išdalyti interneto raktai – po dvi identiškas korteles, kuriomis būtų galima atkurti pasaulinį interneto tinklą, jeigu jis sutriktų, tarkime, dėl teroristų atakos ar gamtos stichijos.

Tokiu atveju bet kurie penki iš šių septynių interneto raktų saugotojų privalėtų vykti į nurodytą saugią vietą JAV ir iš ten kortelėmis, kurių kiekvienoje yra tik dalis užkoduotos informacijos, atgaivinti viso pasaulio tinklą.

Tokie pasaulinio interneto raktai išdalyti Didžiosios Britanijos, JAV, Kinijos, Burkina Faso, Trinidado ir Tobago, Kanados bei Čekijos piliečiams.

Visi jie – kruopščiai atrinkti patikimi bei technologijų pažangai nusipelnę specialistai, sutikę be išlygų vykti gelbėti interneto, jei tik nutiktų nelaimė.

Kone fantastinį filmą primenanti interneto tinklo atkūrimo galimybė yra naujos interneto saugumo užtikrinimo programos (angl. DNSSEC) dalis. Ji taip pat numato, kad nuo šiol pasaulinio tinklo vartotojai bus kur kas geriau apsaugoti nuo virusais užkrėstų tinklalapių, kurių visame tinkle šiuo metu yra maždaug 8 proc.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/internetas-%e2%80%93-septyniu-isrinktuju-rankose

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.