2010 Rugpjūčio 06

IT

Internetas – septynių išrinktųjų rankose

veidas.lt

Praėjusią savaitę septyniems planetos gyventojams iš skirtingų žemynų išdalyti interneto raktai – po dvi identiškas korteles, kuriomis būtų galima atkurti pasaulinį interneto tinklą, jeigu jis sutriktų, tarkime, dėl teroristų atakos ar gamtos stichijos.

Tokiu atveju bet kurie penki iš šių septynių interneto raktų saugotojų privalėtų vykti į nurodytą saugią vietą JAV ir iš ten kortelėmis, kurių kiekvienoje yra tik dalis užkoduotos informacijos, atgaivinti viso pasaulio tinklą.

Tokie pasaulinio interneto raktai išdalyti Didžiosios Britanijos, JAV, Kinijos, Burkina Faso, Trinidado ir Tobago, Kanados bei Čekijos piliečiams.

Visi jie – kruopščiai atrinkti patikimi bei technologijų pažangai nusipelnę specialistai, sutikę be išlygų vykti gelbėti interneto, jei tik nutiktų nelaimė.

Kone fantastinį filmą primenanti interneto tinklo atkūrimo galimybė yra naujos interneto saugumo užtikrinimo programos (angl. DNSSEC) dalis. Ji taip pat numato, kad nuo šiol pasaulinio tinklo vartotojai bus kur kas geriau apsaugoti nuo virusais užkrėstų tinklalapių, kurių visame tinkle šiuo metu yra maždaug 8 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...