- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvos vaizdai „Google Maps Street View“ matomi internetu visame pasaulyje

Autorius: veidas.lt | 2013 01 31 @ 18:11 | IT naujienos | 1 Comment


Kompanija „Google“ šiandien spaudos konferencijoje Vilniuje pranešė, papildžiusi „Google Maps Street View“ duomenų bazę Lietuvos miestų gatvių bei kelių vaizdais, leidžiančiais vartotojams iš visų pusių apžiūrėti Lietuvos miestus bei svarbiausius turistinius objektus taip, kaip jie būtų matomi realiai stovint šalia jų.

„Šiandien su dideliu džiaugsmu pranešame pristatę „Street View“ Lietuvoje. Interneto vartotojai visame pasaulyje nuo šiol galės virtualiai aplankyti visas tris Baltijos šalis. „Street View“ leis viso pasaulio žmonėms savo akimis pamatyti jūsų nuostabią šalį bei įdomiausius jos objektus. Neabejoju, kad naujomis galimybėmis pasinaudos ir Lietuvos vartotojai bei verslo atstovai“, – sakė Ulfas Spitzeris, „Street View“ programos vadovas Europoje.

Vilniaus meras Artūras Zuokas sakė tikintis, jog Vilniaus atsiradimas „Google Maps Street View“ žemėlapyje paskatins tiek miesto, tiek visos Lietuvos žinomumą bei paskatins turizmą.

„Simboliška yra tai, kad būtent panašiu metu prieš 690 metų LDK kunigaikštis Gediminas savo laiškais Europai pranešė apie Vilnių, o dabar, praėjus septyniems amžiams, „Google“ apie Lietuvą paskelbs visam pasauliui. Be to, norėtume išplėsti miesto erdvių, kurios atsiranda šiame žemėlapyje, skaičių. Tikiuosi, kad „Google“ jau artimiausiu metu vėl atvyks ir papildomai užfiksuos fotografuos miesto parkus, paminklus, kurie kol kas dar nėra matomi internete“, – sakė A.Zuokas.

Vytautas Kubilius, „Google“ Lietuvos verslo plėtros vadovas sakė, kad verslo bei privatiems vartotojams siūloma nesuskaičiuojama daugybė galimybių pasinaudoti šia ypatinga paslauga visiškai nemokamai.

„Vartotojai galės įdiegti mūsų žemėlapius bei gatvės vaizdus savo interneto svetainėse, virtualiai parodyti skirtingas miesto vietas savo verslo partneriams rinkdamiesi geriausią vietą naujai parduotuvei. Esame laimingi galėdami Lietuvos verslui suteikti galimybę dirbti dar efektyviau bei pasiekti dar geresnių rezultatų“, – sakė V.Kubilius.

„Street View“ sistemoje esančius panoraminius Lietuvos gatvių vaizdus galima apžiūrėti maksimaliai priartinant „Google Maps“ žemėlapio vaizdą arba užvedant oranžinio „Pegman“ žmogiuko atvaizdą, esantį kairiajame viršutiniame žemėlapio kampe, ant mėlynai žemėlapyje pažymėtos gatvės ar kelio. Ši funkcija yra ypač patogi vartotojams – „Street View“ dėka jie gali apžiūrėti viešbutį ar restoraną dar prieš atvykdami į jį, planuoti keliones ar aptarti konkrečią susitikimo vietą su savo draugais, partneriais ar artimaisiais. Ketinantys įsigyti nekilnojamojo turto sutaupys nemažai laiko virtualiai apžiūrėdami ne tik juos dominančius objektus bet ir jų aplinką, o tai šį daug laiko ir pastangų reikalaujantį procesą padarys kur kas efektyvesniu bei greitesniu.

„Street View“ yra ypač populiari „Google Maps“ paslaugos funkcija pasirodžiusi 2007 m. gegužę ir šiandien aprėpianti jau 45 šalis visame pasaulyje. Ši funkcija taip pat prieinama ir „Google Earth“ bei „Google Maps“ mobiliesiems įrenginiams paslaugų naudotojams.

Atrasti Vilnių ir Lietuvą Google Maps Street View galima: https://sites.google.com/site/streetviewlietuva

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/ilniaus-ir-visos-lietuvos-vaizdai-%e2%80%9egoogle-maps-street-view%e2%80%9c-pagalba-nuo-siol-matomi-interneto-vartotojams-visame-pasaulyje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.