- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Ir Palangoje rasite geros muzikos

Autorius: veidas.lt | 2010 07 17 @ 12:51 | Muzika | No Comments

Palanga priprato būti keiksnojama dėl saldoko muzikinio fono, ir kasmet vasarai išaušus lengva įsitikinti, kad formalūs paburnojimai kavinių savininkams – kaip nuo žąsies vanduo. Tačiau ar teisūs banaliomis melodijomis besipiktinantys inteligentai, aiškinantys, jog kitokios muzikos kurorte apskritai nėra?

Sezono topas – populiarioji klasika

Sigita Staškevičienė, jau ketverius metus vadovaujanti “Ramybės” kultūros centrui, prisipažįsta darbo pradžioje pasvajoti tegalėjusi, jog atlikėjai patys į klubą siūlytųsi, o jai tereikėtų atsirinkti verčiausius. Šiandien darbas panašiai ir atrodo: vasarą “Ramybėje” renginiai vyksta kasdien, savaitgaliais – net po keletą per dieną.

Sostinės verslininkams priklausanti “Ramybė” Palangoje garsėja kaip vilnietiškos kultūros centras. Direktorė pagalvojusi konstatuoja, kad ir atlikėjai į jos vadovaujamą klubą paprastai vyksta iš sostinės, ir tarp publikos dažnai pamatysi vilniečių veidų. Bet džiaugiamasi ir nuolatiniais lankytojais iš Palangos bei netoliese esančių Žemaitijos miestelių, kuriems į sostinę važiuoti dėl spektaklio ar koncerto būtų tiesiog per toli.

O štai siūlomos muzikos stilius “Ramybėje” pastaraisiais metais keitėsi: nuo anksčiau vyravusių džiazo, roko muzikos koncertų pereita prie šiuo metu madingos populiariosios klasikos. “Gaila, bet džiazas Palangoje (o gal visoje Lietuvoje?) praranda publiką, tokie koncertai lankomi vis prasčiau. Televizijos prodiuseriai padarytų visuomenei gerą darbą, išleidę į ekranus ir džiazo muzikantams skirtą projektą. Juk po “Triumfo arkos” sėkmės populiariosios klasikos atlikėjai publikos trūkumu skųstis tikrai nebegali”, – tvirtina S.Staškevičienė.

Tą vakarą, kai kalbėjomės, “Ramybėje” skambėjo kompozitoriaus Astoro Piazzollos tango operita “Marija iš Buenos Airių”. Pamatyti scenoje “gyvų” Onos Kolobovaitės ir Eugenijaus Chrebtovo prigužėjo beveik pilnas 170 vietų (su amfiteatru) turintis klubas. Tai, kad 30–50 Lt kainuojantys bilietai vasarotojams nėra neįkandami, rodo ir gerai “Ramybėje” lankomi teatrų spektakliai.

Į Gintaro muziejų kvies kamerinė muzika

Tuo tarpu Vasaros estradoje bei Gintaro muziejuje koncertų sezonas dar tik įsibėgėja. Vasaros estradą administruojančios įmonės “Concert service” atstovas Mantas Četkauskas sako, kad apie žiūrovų (ir jų piniginių) nuotaikas galės kalbėti nebent rudenį, nes Palanga galutinai “išsijudina” tik liepos viduryje. Žiūrovų skaičius priklauso tiek nuo oro (blogu renginiai lankomi geriau), tiek nuo bendro kurorte atostogaujančių poilsiautojų srauto. Tačiau 1400 vietų turinti Vasaros estrada, norėdama pritraukti kuo daugiau lankytojų, priversta orientuotis į popkoncertus: kol kas labiausiai domimasi iš TV ekranų pažįstamų Irūnos ir Mariaus Jampolskio, Radži bei niekad neatsibostančio Stasio Povilaičio pasirodymais.

O į Gintaro muziejų kamerinės muzikos gerbėjus netrukus pakvies tradiciniai festivaliai “Palangos vasara” ir “Nakties serenados”. Nors jų programos dėl striukų sąmatų gerokai trumpesnės, nei anksčiau būdavo įprasta, tačiau saulei leidžiantis Botanikos parke vėl aidės klasikos melodijos.

15 šios vasaros koncertų Palangoje

 • Liepos 17 d. 21 val. klube “Ramybė” – vokalinis trio “elFuego”.
 • Liepos 20 d. 20 val. Gintaro muziejuje – violončelininkai Olga Veselova ir Vadimas Larčikovas (Ukraina).
 • Liepos 21 d. 20 val. klube “Ramybė” – bliuzo dainininkė Katherine Davis (JAV).
 • Liepos 22 d. 21 val. klube “Ramybė” – vokalinis trio “elFuego”.
 • Liepos 23 d. 21 val. klube “Ramybė” – dainininkas Donatas Montvydas, pianistas Feliksas Zakrevskis.
 • Liepos 24 d. 20 val. Gintaro muziejaus terasoje – aktorė Virginija Kochanskytė, pianistė Virginija Unguraitytė ir solistas Gintaras Mikalauskas.
 • Liepos 28 d. 20 val. Vasaros estradoje – solistas Merūnas Vitulskis.
 • Liepos 30 d. 20 val. klube “Ramybė” – solistas Edmundas Seilius, Baltijos gitarų kvartetas.
 • Liepos 30 d. 20.30 val. Vasaros estradoje – miuziklas “Paryžiaus katedra”.
 • Liepos 31 d. 20 val. Gintaro muziejaus terasoje – akordeonistas Graysonas Masefieldas (Naujoji Zelandija).
 • Rugpjūčio 3 d. 21 val. Gintaro muziejaus terasoje – Lietuvos kamerinis orkestras, choras “Polifonija”, smuikininkė Lana Trotovšek (Slovėnija).
 • Rugpjūčio 4 d. 21 val. Gintaro muziejaus terasoje – solistės Asta Krikščiūnaitė, Ieva Prudnikovaitė, Lietuvos kamerinis orkestras.
 • Rugpjūčio 5 d. 21 val. Gintaro muziejaus terasoje – violončelininkas Mindaugas Bačkus, Klaipėdos kamerinis orkestras.
 • Rugpjūčio 6 d. 21 val. Gintaro muziejaus terasoje – Lietuvos kamerinis orkestras, smuikininkas Sergejus Krylovas (Italija).
 • Rugpjūčio 20 d. 20 val. klube “Ramybė” – bliuzo dainininkas Big Daddy Wilsonas (JAV).
Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/ieskantiems-geros-muzikos-palangoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.