- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

IBM – patentuotų išradimų lyderė JAV dvidešimtus metus iš eilės

Autorius: veidas.lt | 2013 01 20 @ 10:15 | IT naujienos | No Comments


Informacinių technologijų korporacija IBM dvidešimtus metus iš eilės tapo pirmaujančia kompanija JAV pagal jos vardu įregistruotų patentų skaičių. Iš viso per 2012 metus Jungtinėse Valstijose buvo įregistruoti 6478 IBM patentai svarbiausiose šiuolaikinės kompiuterijos srityse.

IBM patentų skaičius per praėjusius metus viršijo tokių technologijų kompanijų kaip „Amazon“, „Apple“, „EMC“, „HP“, „Intel“, „Oracle/SUN“ ir „Symantec“ bendrą patentų skaičių 2012 metais.
Antroje vietoje pagal Jungtinėse Valstijose įregistruotų patentų skaičių pernai su 5081 išradimu liko bendrovė „Samsung“, trečioje  – „Canon“, kurios vardu patentuotos 3174 technologijos. Toliau daugiausiai išradimų per 2012 metus JAV įregistravusių bendrovių dešimtuke rikiuojasi „Sony“, „Panasonic“, „Microsoft“, „Toshiba“, „Hon Hai“, „General Electric“ ir „LG Electronics“.
Per paskutinius dvidešimt metų IBM JAV iš viso patentavo beveik 67 tūkstančius išradimų, kurie šiandieną leidžia naudotis tokiomis technologijomis kaip bevielis interneto ryšys ar saugi elektroninė bankininkystė.
IBM atstovų teigimu, didžioji dalis per praėjusius metus kompanijos vardu įregistruotų išradimų padės pamatus naujai kognityvinės kompiuterijos erai, kuri ateis per artimiausius porą dešimtmečių. Naujieji kompiuteriai nebebus paprastos skaičiavimo mašinos, kurioms žmonės duoda specifines užduotis. Kognityvinės informacinės technologijos sąveikaus su aplinka, žmonėmis ir duomenimis bei mokės reaguoti į pokyčius, gebės prie jų prisitaikyti ir nuolatos perprogramuos save pagal poreikius. Su kiekvienu mokymosi ciklu šios sistemos vis labiau optimizuos savo funkcijas, o jų skaičiavimai taps vis tikslesni.
Per 2012 metus IBM be daugelio kitų patentavo ir tokias technologijas kaip kompiuterinės sistemos mokymosi modulis, energijos sąnaudų mažinimo sprendimas debesų kompiuterijai bei technologija, leidžianti kompiuteriams suvokti žmogaus kalba užduotus klausimus.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/ibm-%e2%80%93-patentuotu-isradimu-lydere-jav-dvidesimtus-metus-is-eiles

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.