- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Grynieji brangiai kainuos

Autorius: veidas.lt | 2014 05 20 @ 09:00 | Verslas | No Comments


Vienas po kito bankai didina įkainius už grynųjų pinigų pervedimus. „Nordea“ bankas taip pat paskelbė, kad nuo birželio 2 d. už grynųjų pinigų įmokėjimą į kito kliento sąskaitą litais arba užsienio valiuta ims 0,2 proc. nuo sumos, bet ne mažiau kaip 8 Lt. Dabar ši paslauga kainuoja 4 Lt.
Šiuo metu jau beveik visi Lietuvoje veikiantys bankai ima 8 Lt mokestį už grynųjų pinigų įmokėjimą, pavyzdžiui, atsiskaitant už komunalines paslaugas. „Swedbank“ tokio dydžio įmokas pradėjo taikyti nuo praėjusių metų liepos mėnesio, DNB – nuo spalio, SEB ir „Citadele“ bankai – nuo gruodžio.
Taip bankai teigia norintys paskatinti klientus vietoj grynųjų pinigų operacijų pervedimus atlikti internetu. Tačiau didžioji kredito unijų dalis už vietinius pervedimus ir grynųjų pinigų operacijas netaiko jokio mokesčio arba tik simbolinį.
„Pastaruoju metu nuolatos girdime apie vis didėjančius bankų įkainius, tačiau vyksta mažai diskusijų, iš ko vartotojas gali pasirinkti. Retai kas žino ir kalba apie lietuviško kapitalo, kooperatiniais pagrindais Lietuvoje veikiančias kredito unijose, kuriose kasdieninės finansinės operacijos yra nemokamos arba apmokestinamos simboliniais (operacijų sąnaudų padengimo) mokesčiais“, – sako Lietuvos kredito unijų narių asociacijos tarybos pirmininkė Ernesta Ramaškaitė.
Pasak jos, kredito unijos savo prigimtimi yra kooperatinės bendrovės, kurios yra steigiamos bendruomenėse ir siekia patenkinti tos bendruomenės finansinius poreikius. Pagrindinės operacijos, kuriomis beveik kas dieną naudojasi kredito įstaigų vartotojai, yra grynųjų pinigų įnešimas į sąskaitą, vietiniai pervedimai skyriuje, elektroninės paslaugos.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/grynieji-brangiai-kainuos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.