- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Gruodį – dviejų prekybos centrų varžytynės

Autorius: veidas.lt | 2011 12 06 @ 18:00 | Visuomenė | No Comments


Gruodžio 12 d. bus mėginama dar kartą iš varžytynių parduoti liūdnai pagarsėjusius “Vilniaus vartus” ir kitą bankrutuojančios įmonės „Fashion Gates“ turtą.

Įmonių bankroto valdymo departamento duomenimis, bus siūloma įsigyti ne tik “Vilniaus vartų” statinius, bet ir 15-oje šio prekybos centro prabangių parduotuvių tebesančius ir vitrinose tebekabančius prabangius rūbus, aksesuarus, avalynę, kvepalus ir kt.
Iš viso už „Ranga Group“ priklausančios įmonės „Fashion Gates“ turtą, kurį yra areštavęs bankas “Citadelė”, ketvirtą kartą rengiamose varžytynėse tikimasi gauti apie 3,6 mln. Lt. Beje, ši suma yra net 40 proc. mažesnė nei trečiose varžytynėse pageidauta 6 mln. Lt suma, kurios nepanoro mokėti nė vienas pirkėjas.
Priminsime, kad 2004-aisiais pradėtas projektas “Vilniaus vartai” atsiėjo apie 160 mln. Lt ir turėjo tapti vienu prabangiausių ir pelningiausių projektų Lietuvoje. Tačiau tapo vienu gėdingiausių – 2010-ųjų vasarį “Fashion Gates” veikla buvo sustabdyta, o kovą bankrutuojančios įmonės turtą areštavo bankas “Citadelė”, nuo to laiko vis nesėkmingai bandantis varžytynėse parduoti įmonės turtą.
Taip pat gruodį bankroto administratoriai mėgins atsikratyti ir kito ilgai bankrutuojančio prekybos centro – “Gedimino 9″, kuris aukcione už 70 mln. Lt kainą bus pardavinėjamas gruodžio 19-ąją. Priminsime, kad pirmose šio prekybos centro varžytynėse 2010 m. spalį pradinė jo pardavimo kaina siekė 125 mln. Lt, lapkritį kaina buvo nurėžta iki 107 mln. Lt, tačiau pirkėjų neatsirado. Trečią kartą aptariamą centrą mėginta parduoti už tokią pat kainą kaip ir šį sykį – 70 mln. Lt, tačiau irgi nesėkmingai.
Tiesa, “Gedimino 9” nuo “Vilniaus vartų” gerokai skiriasi: ne tik kaina, bet ir tuo, kad centre “Gedimino 9″ vis dar veikia nemažai parduotuvių. Beje, pernai prekybos centras neteko vieno pagrindinių nuomininkų „Marks & Spencer”, o ir šiemet šis centras toliau krinta į bedugnę – viršutinis jo aukšas išnuomojamas net sendaikčių mugėms.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/gruodi-%e2%80%93-dvieju-prekybos-centru-varzytynes-2

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.