- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Graži Almos Adamkienės sukaktis

Autorius: veidas.lt | 2017 02 14 @ 07:47 | Žmonės | No Comments

Vasario 10-ąją, savo 90 metų jubiliejų atšventė buvusi pirmoji šalies ponia – Prezidento Valdo Adamkaus žmona Alma Adamkienė. Ramiai, sukakties nesureikšmindama, apsupta artimiausių žmonių. 

Elegancijos simboliu neretai vadinama moteris, kartu su tėvais Stasiu ir Ona Nutautais 1944 m. pasitraukusi  į Vokietiją, o po kelerių metų į JAV, daugiau kaip šešis su puse dešimtmečio, nuo pat 1951-ųjų, ištikimai lydi savo vyrą: iš pradžių JAV, o pastaruosius du dešimtmečius – vėl Lietuvoje.  Nuo 1962-ųjų 25 metus ponia Alma vadovavo Adamkų įsigytai vasarvietei, kuri tapo svarbiu lietuvybės centru, priėmusiu ir liberaliosios pakraipos lietuvių išeivių organizacijos „Santara-Šviesa“ suvažiavimus, o nuo pat šeimos sugrįžimo į Lietuvą dažniausiai stengiasi išlikti šešėlyje ir neretai kartoja, kad yra ne Prezidento, o tiesiog Valdo žmona. Tačiau dar 1997-aisiais, vykstant Prezidento rinkimų kampanijai, ponia Alma apsisprendė: kad ir kaip baigtųsi rinkimai, gimtojoje šalyje ji imsis labdaringos veiklos ir padės vaikams, todėl 1999 m. įsteigė labdaros ir paramos fondą. 

Jos vardu pavadintas fondas per 15 metų suteikė paramą 45 Lietuvos kaimo mokykloms, vaikų ligoninėms ir vaikų globos namams. Daug metų fondas vykdė gabių kaimo mokyklų moksleivių įgūdžius lavinančius ir specifinių žinių suteikiančius projektus „Verslo mokykla“, „Lyderių mokykla“, „Pažinkime savo kraštą“, „Dainuokime kartu“ ir kitus, o per visą šalį nusidriekęs bene labiausiai žinomas fondo projektas – spalvingasis „Kalėdų karavanas“ yra vienas seniausių labdaros projektų Lietuvoje.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/grazi-almos-adamkienes-sukaktis

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.